Płatności

Płatność smartfonem od razu po założeniu konta? W Orange Finanse to już możliwe

GU
Grzegorz Ułan
1

Orange poinformował właśnie na swoim blogu, że wspólnie z mBank udostępnili po raz pierwszy w Polsce opcję podpięcia karty debetowej w aplikacji mobilnej, bez jej fizycznego odpowiednika i dzięki temu dokonywać płatności smartfonem, od razu po podpisaniu umowy.

Do tej pory, by podpiąć do Android Pay kartę debetową zamówioną podczas podpisywania umowy, klienci musieli czekać na jej fizyczną wersję i jej aktywowanie. Teraz wystarczy w Orange Finanse dodać ją do Android Pay, wybrać PIN do niej (wybrany PIN będzie służył też do późniejszych autoryzacji transakcji również tą fizyczną kartą).

Użytkownicy Orange mogą płacić za pomocą smartfona, dzięki karcie debetowej zamówionej do konta osobistego jeszcze zanim otrzymają jej plastikową wersję. Umożliwia to nowa funkcjonalność Android Pay. Aby płacić nowo przyznaną kartą, wystarczy podpiąć ją w aplikacji Orange Finanse bezpośrednio do usługi Android Pay. To kolejne udogodnienie dla klientów Orange Finanse i pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce wprowadzone wspólnie z mBankiem.

Przy okazji tej premiery dowiedzieliśmy się kilku statystyk. Orange Finanse to usługa bankowa powstała w 2014 roku we współpracy z mBankiem. Do tej pory skorzystało z niej 460 tys. klientów, którzy wykonali przelewów na kwotę ponad ponad miliarda złotych. Natomiast już dwie trzecie klientów Orange Finanse korzysta z bankowości z poziomu smartfona.

Szczegóły płatności przy użyciu smartfona i Android Pay dla klientów Orange, znajdziecie na dedykowanej usłudze stronie Orange.

Źródło: Blog Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: