Felietony

Planujesz zakup iPhone'a 5? Jego następca może pojawić się już za kilka miesięcy

Marcin Kamiński
Planujesz zakup iPhone'a 5? Jego następca może pojawić się już za kilka miesięcy
34

Apple w ostatnim czasie lubi zaskakiwać klientów, wydając kolejne generacje swoich produktów częściej niż byliśmy do tego dotychczas przyzwyczajeni. Po szybkiej premierze nowego iPada jest szansa na to, że zaledwie po kilku miesiącach od prezentacji nowego telefonu iPhone, na półki sklepowe zawita j...

Apple w ostatnim czasie lubi zaskakiwać klientów, wydając kolejne generacje swoich produktów częściej niż byliśmy do tego dotychczas przyzwyczajeni. Po szybkiej premierze nowego iPada jest szansa na to, że zaledwie po kilku miesiącach od prezentacji nowego telefonu iPhone, na półki sklepowe zawita jego następca. Już dziś pojawiają się bowiem pierwsze nieoficjalne informacje o iPhone 5S, który to ponoć miałby trafić do produkcji już w grudniu bieżącego roku, co z kolei mogłoby oznaczać pojawienie się go w sprzedaży już na wiosnę. Czy nabywcy iPhone’a 5 będą z tego faktu zadowoleni? Z pewnością nie.

Pierwsze donosy o planach wyprodukowania telefonu iPhone 5S pojawiły się w chińskiej prasie, która może mieć dostęp do fabryk, w której wykonywane są poszczególne elementy nowego telefonu. Wedle prezentowanych informacji, już w grudniu bieżącego roku ma zacząć się produkcja pierwszej partii smarftona, wynoszącej 50,000-100,000 egzemplarzy.

Jakie nowości oferować ma iPhone 5S? Niestety o takich szczegółach informacji obecnie brak, spodziewać się można jednak szybszego działania smartfona dzięki zastosowaniu wydajniejszych komponentów. Kiedy natomiast odbędzie się premiera zapowiadanego nieoficjalnie telefonu? Możemy spekulować, warto jednak pamiętać, że tradycyjne premiery nowych modeli w czerwcu od dwóch lat przeniesiono na wrzesień. Tym razem prezentacja może odbyć się już w pierwszym kwartale 2013. Bardzo prawdopodobne, że w podobnym czasie ukaże się również odświeżona edycja iPada Mini, wyposażona w ekran Retina.

Pytanie, czy skrócenie cyklu życia kolejnych produktów wyjdzie Apple na zdrowie? Z jednej strony częste wypuszczanie nowości to dla firmy przychody ze sprzedaży kolejnych generacji urządzeń. Z drugiej jednak strony taka filozofia może zniechęcić wiele osób do zakupu produktów marki Apple z obawy, że już po kilku miesiącach od takiej decyzji w sklepach pojawi się rozwiązanie nowsze, lepsze i nowocześniejsze. Fakt wypuszczenia nowego iPada 4 zaledwie kilka miesięcy po zaprezentowaniu poprzedniej wersji z pewnością zabolał osoby, które zdecydowały się na szybki zakup – podobnie może być w przypadku iPhone’a 5.

Źródło: MacRumors
Źródło grafiki: SoWhatNews

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleiphone 5s