Facebook

Można planować posty na Facebooku - ta funkcja przydaje się częściej niż myślicie

Konrad Kozłowski
Można planować posty na Facebooku - ta funkcja przydaje się częściej niż myślicie
2

Osoby prowadzące fanpage na Facebooku zapewne doskonale znają funkcję planowania postów. Jest ona bardzo pomocna przy zorganizowanych działań, ale także pozwala odsapnąć od sieci, podczas gdy przygotowane przez nas treści są publikowane pod naszą nieobecność. Ta sama opcja jest właśnie wdrażana na prywatnych profilach.

Zauważyłem ją po odwiedzeniu własnego profilu (nie osądzajcie) dzisiejszego poranka. Zaraz obok przycisku "Publikuj" ("Post" w wersji anglojęzycznej) pojawił się dymek z informacją o dodaniu nowej funkcji. Po przejściu przez "samouczek" korzystania z funkcji planowania postów możemy ponownie skorzystać z niej po kliknięciu na strzałkę obok wspomnianego przycisku "Publikuj". Samo komponowanie zawartości wpisu nie różni się od tego, jak robiliście do tej pory - możemy wpisać dowolną treść, załączyć obrazek, dodać aktywność czy tło dla tekstu.

Planowanie postów na Facebooku

O tym, że na serwerze Facebooka zapisane są planowane publikacje wpisów poinformuje Was niewielkie okienko zaraz pod polem nowego posta - ale tylko i wyłącznie na Waszym profilu. Co istotne, na ten moment nie widzę możliwości zaplanowania wpisu z poziomu głównej strony, być może zostanie to dodane w późniejszym czasie, gdy funkcja zyska na popularności.

Na ten moment opcja ta nie zawitała u żadnego innego członka naszej redakcji, nie widzę też jej w aplikacjach mobilnych na swoim koncie. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby do wieczora zniknęła także i z mojego profilu, zanim mój zaplanowany wpis będzie opubulikowany...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu