VOD

Fani filmów dokumentalnych! Na 20-lecie Planete+ możecie obejrzeć 20 najciekawszych propozycji - za darmo!

Jakub Szczęsny
Fani filmów dokumentalnych! Na 20-lecie Planete+ możecie obejrzeć 20 najciekawszych propozycji - za darmo!
10

Filmy dokumentalne to spora część moich osobistych sympatii do współczesnej kinematografii. Dlatego też, kiedy Grzegorz Ułan podesłał mi informację z akcją Planete Plus ucieszyłem się dosłownie jak dziecko. Do niektórych propozycji wcześniej emitowanych w Planete Plus będę mógł powrócić raz jeszcze. Inne obejrzę po raz pierwszy - Wam również polecam. Redakcja kanału telewizyjnego z okazji 20-lecia w Polsce startuje z akcją, dzięki której 20 najciekawszych dokumentów obejrzycie za darmo. W internecie.

W ciągu 20 lat, Planete Plus emitowano dokumenty dotykające ważkich problemów współczesnego świata, nie zapominając oczywiście o historii. Stąd też, w ofercie najciekawszych filmów znalazły się te, które dotyczą istotnych dla kształtu obecnego porządku postaci. Dzięki filmowi Kobiety III Rzeszy dowiecie się, w jaki sposób związki z kobietami ukształtowały jednego z największych zbrodniarzy XX wieku, Adolfa Hitlera. Stalin w kolorze to propozycja dotycząca tego, co działo się kiedyś za "Żelazną Kurtyną", szczególnie w okresie okrutnego stalinizmu. Zdjęcia i filmy, pokolorowane przez ekspertów od obrazu przedstawiają w zupełnie nowy sposób sylwetkę bezwzględnego komunistycznego dyktatora.

Znalazło się miejsce również dla polskiej, wybitnej poetki - Wisławy Szymborskiej - w dokumencie jej dotyczącym dowiemy się więcej o życiu artystki, tym zwykłym, poza otoczką jej twórczości.

Ale oferta Planete Plus to nie tylko sylwetki ważnych dla historii osób. Dokumenty przedstawiane przez ten kanał są niezwykle przestronnie tematycznie - dowiemy się, jak wyglądał dramat mieszkańców Hiroszimy podczas ataku jądrowego Amerykanów i jakie są jego następstwa dzisiaj. Ze swojej strony polecam niezwykle ciekawy koncept zawarty w Świecie według niemowlęcia, gdzie autorzy dokumentu próbują przedstawić widzowi, jak wyglądają pierwsze miesiące życia małego człowieka... z jego punktu widzenia. Tę produkcję poleciłbym szczerze nie tylko przyszłym rodzicom, ale właściwie każdemu, kto choć trochę jest ciekawy otaczającego go świata.

Co trzeba zrobić, aby móc oglądać darmowe dokumenty na 20-lecie Planete Plus?

Jako, że stacja świętuje swoje 20 urodziny... postanowiła zrobić urodziny swoim widzom i zapewnia darmowy dostęp do 20 najciekawszych zdaniem redakcji dokumentów. Aby móc je oglądać, potrzebujecie jedynie urządzenia z przeglądarką internetową i dostępem do internetu. Następnie, należy przenieść się do tej strony, na której znajdziecie darmowe dokumenty do obejrzenia. Po prostu wybierzcie jeden z nich i... oglądajcie. Nie musicie się nigdzie rejestrować, aby móc skorzystać ze specjalnej oferty Planete Plus. Jedyny mankament to słaba jakość filmów dostępnych w jubileuszowej usłudze - dlatego stroniłbym od oglądania ich na przykład na 50-calowym telewizorze. Jednak, jeżeli to Wam nie przeszkadza -z tego prezentu warto skorzystać, choćby z uwagi na jakość prezentowanych tam treści.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu