Komputery i laptopy

Pixel Heaven 2014 – oj, będzie grubo!

Marcin M. Drews
Pixel Heaven 2014 – oj, będzie grubo!
6

To może być najciekawsza impreza dla graczy w tym roku! Bez sztuki dla sztuki, bez stoisk targowych z dykty, nudnych, pseudonaukowych wykładów dzielących włos na czworo czy napuszonych rozmów biznesmenów w pasiastych garniakach. Pixel Heaven to wydarzenie adresowane w stu procentach do graczy! Z...

To może być najciekawsza impreza dla graczy w tym roku! Bez sztuki dla sztuki, bez stoisk targowych z dykty, nudnych, pseudonaukowych wykładów dzielących włos na czworo czy napuszonych rozmów biznesmenów w pasiastych garniakach. Pixel Heaven to wydarzenie adresowane w stu procentach do graczy!

Z pozoru drobna impreza, okazała się w zeszłym roku prawdziwym przebojem - do tego stopnia, że wynajęty budynek nie był w stanie pomieścić wszystkich gości. Oberwało się za to organizatorom, choć naprawdę ciężko było przewidzieć tak wielką popularność wydarzenia. Twórcy przyjęli jednak słowa krytyki i zadbali o to, by w tym roku wszystkiego było więcej - nie tylko atrakcji, ale i miejsca dla uczestników!

Duuużo miejsca!

1500m2 to miejsce na warszawskim Powiślu, gdzie w postindustrialnych przestrzeniach starej drukarni kartograficznej inicjowane są działania sztuki wszelkiego wymiaru - od fotografii przez akcje performerskie, muzyczne, multimedialne aż po instalacyjne czy warsztatowe. 31 maja i 1 czerwca tam właśnie zagości Pixel Heaven!

Indyki i piwo (bezalkoholowe)

Jak piszą organizatorzy, impreza powstała po to, by oderwać się na chwilę od codzienności, spędzić udany weekend w świetnym towarzystwie i raz jeszcze poczuć niezapomniany klimat rozrywki (nie tylko elektronicznej) lat 80 i 90 ubiegłego wieku. Będzie więc gęsty od sentymentów klimat retro, ale także spora porcja współczesnej rozrywki niezależnej.

Dla każdego! A w szczególności dla osób, które pamiętają czasy początków gier komputerowych w Polsce, komiksów czasów PRLu, salonów arcade i wszystkiego, co z tym związane. A także dla Waszych mężów/żon i dzieci. Współcześni gracze i przedstawiciele gamedevu także znajdą coś dla siebie!

Starsi, podobnie jak w zeszłym roku, będą mogli schłodzić swoje gardła napojami, a dla dzieci nie zabraknie różnej maści komputerów i automatów, które tylko czekają, by je rozgrzać dżojstikami sprawnymi jak żołnierze!

Poza masą sprzętu przez oba dni będzie można uczestniczyć w DVLUP! PANEL oraz RETRO STORIES 2.0. A tam tematy i osoby absolutnie wyjątkowe. W ramach Retro Stories jak zwykle niepowtarzalna możliwość spotkania i rozmowy m. in. z twórcami gier (tych dawnych i tych współczesnych), developerami, dziennikarzami (także tymi, którzy tworzyli takie tytuły jak Bajtek, Top Secret, czy Secret Service), znanymi osobami z branży. Z kolei DVLUP! PANEL to biznesowe spojrzenie na aktywność twórców niezależnych: trendy, rozwój, źródła finansowania - na szczęście bez zbędnego zadęcia.

Drews zatańczy? Oby nie!

W tym roku ponownie mam przyjemność reprezentować patrona medialnego, czyli Antyweb oraz być jurorem Pixel Heaven Awards. Poprowadzę też rozmowę z Adrianem Chmielarzem (twórcą m. in. Tajemnicy Stauetki, Teenagenta, Gorky 17, Painkillera, Bulletstorma) na temat nowej gry jego studia The Astronauts - The Vanishing of Ethan Carter. Serdecznie zapraszam wszystkich do umieszczania swoich pytań w komentarzach - postaram się zmęczyć Adriana jak największą ich liczbą!

Niespodziewanym problemem stała się natomiast pochopnie przeze mnie złożona obietnica. Zeszłoroczny wideoklip promujący imprezę stał się absolutnym przebojem i wręcz szczytem kreatywności.

Twórcy zapowiedzieli jednak, że zamierzają przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną jeszcze wyżej - pewien, że to im się po prostu nie uda, zapowiedziałem, że jeśli spełnią swoją obietnicę, zatańczę publicznie. A ponieważ ja i taniec to zbiory, które nie mają części wspólnej, mam ogromną nadzieję, że ja nie będę musiał tego robić, a Wy - oglądać. Tymczasem jednak...

Prace nad wideo promującym Pixel Heaven 2014 trwają już od dobrych 2 miesięcy. Nadszedł więc czas na podzielenie się z Wami koncepcją tego, co szykujemy. PROJECT 23 - to robocza nazwa produkcji. Nieprzypadkowo brzmi tak samo, jak eksperyment, który próbował uruchomić prof. Lester Chaykin. Niestety w trakcie jego aktywacji w laboratorium uderza piorun, w efekcie czego Lester traci kontrolę nad procesem i trafia do Innego Świata. Tak zaczyna się jedna z najbardziej przełomowych gier wideo w historii elektronicznej rozrywki. Realizujemy krótkometrażową filmową wersję legendarnej gry Another World, inspirowaną kultowym intro oraz kluczowymi elementami rozgrywki. Robimy to z rozmachem. Projekt ma akceptację i jest wspierany jest przez samego Erica Chachi, którego nie będziemy tu bliżej przedstawiać. Eric jest z nami w stałym kontakcie – dzięki wymianie informacji i sugestiach w jego strony uda się nam oddać klimat i ducha legendy w najlepszy możliwy sposób.

Po ile te badyle?

Karta wstępu VISITOR uprawnia do nielimitowanego wstępu na Pixel Heaven 2014 przez dwa dni i uczestnictwa we wszystkich strefach tematycznych, w tym Retro Stories 2.0, atrakcjach w ramach Indie Basement 2.0, DVLUP! MEETUP oraz Afterparty. Ponadto w cenie otrzymujemy identyfikator oraz okolicznościowy zine "One Life Left". Karta VISITOR nie obejmuje udziału w konkursach w ramach Game Contest Zone i turnieju Polish Pinball Open (oczywiście uprawnia do grania na dostępnych flipperach w opcji free-play przez cały czas poza turniejem). Cena to 40 PLN (wcześniejsza rejestracja on-line) lub 50 PLN (płatność na miejscu, bez rejestracji on-line).

Karta wstępu COMPETITOR oferuje wszystko to, co zawarte jest w pakiecie VISITOR, oraz dodatkowo możliwość udziału w wybranym konkursie w ramach Game Contest Zone (z cennymi nagrodami i niespodziankami). Cena to 60 PLN (wymagana wcześniejsza rejestracja on-line).

Są też i droższe bilety oferujące jeszcze więcej atrakcji. Szczegóły znajdziecie tutaj.  Ale uwaga! Istnieje zacna możliwość wstępu darmowego! Wystarczy przynieść i podłączyć swój sprawny i kompletny sprzęt retro (z ekranem, grami i dżojstikiem). Zainteresowanych organizatorzy proszą o jak najszybsze zgłoszenia pod adres lapusz@pixelheaven.pl – liczba miejsc jest ograniczona!

15 rączych indyków!

Właśnie tyle gier wyłonionych przez jury w eliminacjach zostanie zaprezentowanych w części wystawienniczej Pixel Heaven. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z indykami i przybić piątkę twórcom. Na scenie w materiale filmowym zostaną przedstawione wszystkie gry, które odpadły w eliminacjach, a bezpośrednio przed rozdaniem Pixel Heaven Awards – wszystkie gry walczące w konkursie.

Gry nagrodzimy w następujących kategoriach:

  • Grand Prix
  • Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)
  • Best Sound (najlepsza oprawa audio)
  • Best Story (najlepsza historia)
  • Fresh Air (innowacyjność).

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.  Zapraszam też do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi kultowej już indyczej piwniczki.

Zwycięzca zeszłorocznej edycji wygląda tu jak William Wallace! Zdjęcie: 1ndieworld.com.

Dużo, dużo więcej!

Powiem krótko - nie jestem w stanie wymienić wszystkich atrakcji - tekst byłby za długi, a większość komentarzy brzmiałaby: "TL;DR". Umówmy się więc, że podrzucę Wam jeszcze na tydzień przed imprezą najlepsze smaczki. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą i programem imprezy! 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu