Google

Fatum Google Pixel 2 trwa, teraz problemy z mikrofonem

Kamil Pieczonka
Fatum Google Pixel 2 trwa, teraz problemy z mikrofonem
45

Smartfony Google Pixel 2 i Pixel 2 XL to modele z wyższej półki, wskazuje na to nie tylko cena, ale także możliwości jakie oferuje ten model. Niestety wiele wskazuje na to, że Google chyba za bardzo śpieszył się z premierą. Nowe Pixele zaliczają szereg wpadek, które nie są może krytyczne, ale na pewno irytujące, szczególnie gdy wydaje się na smartfona spore pieniądze.

Problemy smartfonów Pixel 2/XL dotyczyły do tej pory między innymi ekranu, ale największą wpadką było chyba dostarczenie klientom urządzenia, bez zainstalowanego systemu operacyjnego. Teraz dochodzą problemy z działaniem mikrofonu. Jakby nie patrzeć, mikrofon w telefonie jest niezbędny, jeśli chcemy korzystać z jego podstawowej funkcji, czyli rozmów telefonicznych. Okazuje się jednak, że sporo modeli Google Pixel 2 i w mniejszym stopniu Pixel 2 XL ma z jego działaniem problem.

Google: to problem programowy

Co ciekawe mikrofon nie działa tylko w czasie rozmów, podczas próby korzystania z asystenta Google Now oraz w aplikacjach nagrywających dźwięk. Przy kręceniu filmów wszystko jest w jak najlepszym porządku. To może być jednak spowodowane tym, że system korzysta z drugiego, dedykowanego mikrofonu. Problem opisany został przez użytkownika na oficjalnym forum Pixel Users Community. Do tej pory wątek ma już ponad 130 odpowiedzi i okazuje się, że nie jest przypadek jednostkowy. Google przyznaje, że faktycznie coś jest na rzeczy i oferuje wymianę smartfona na nowy w ramach gwarancji.

Okazuje się jednak, że jest sposób na "naprawę" wadliwego mikrofonu. Nie wiadomo oczywiście jak długo podziała, ale użytkownicy donoszą, że wystarczy... w niego dmuchnąć. Ktoś nawet nagrał specjalne wideo (ściszcie głośniki ;-)) gdzie pokazuje jak jego Google Pixel 2 odzyskuje możliwość rejestracji dźwięku. To jednak wiele nie zmienia, tym bardziej, że inni użytkownicy zgłaszają też problemy z trzaskaniem i przerywaniem rozmów telefonicznych.

Szykuje się pozew zbiorowy

Jedna z dużych kancelarii prawniczych, która ma w swoim portfolio już kilka procesów przeciwko producentom smartfonów, zbiera teraz chętnych do wystąpienia w procesie zbiorowym przeciwko Google. Kancelaria Girard Gibbs LPP stwierdziła, że liczba problemów z jaką muszą mierzyć się użytkownicy smartfonów Google Pixel 2 /XL jest na tyle duża, że Google powinno zapłacić za to odszkodowania. Trudno powiedzieć czy są to zasadne zarzuty, ale z pewnością amerykański wymiar sprawiedliwości przyjrzy im się z należytą dbałością.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile