Google

Nie wiesz, jak długie czeka Cię oczekiwanie na jedzenie? Mapy Google pomogą Ci z tym

Albert Lewandowski
3

Google to firma, z której usług korzystamy na co dzień, najczęściej, aby wyszukać interesujących nas informacji. Najlepszym potwierdzeniem tego jest fakt, że do języka potocznego weszło nawet słówko "guglać". Wiele aplikacji Amerykanów niewątpliwie wytycza kierunek rozwoju. Mapy Google to udowadniają i pozostają świetnym, darmowym rozwiązaniem, które teraz doczekało się kolejnej funkcji.

Problematyczna sprawa

W Mapach możemy znaleźć nie tylko informacje o lokalach w okolicy, takie jak godziny otwarcia, adres strony internetowej czy jego zdjęcia. Nieocenione okazują się być także opinie. Komentarze dodawane przez społeczność pozwalają zorientować się, czy np. właśnie odwiedzana restauracja będzie odpowiednim wyborem.

Warto również wspomnieć o wiadomościach dotyczących ruchu w danym miejscu w określonych godzinach. Możemy dowiedzieć się, dzięki temu, czy czekają nas kolejki i przepychanki w drodze do kasy. Google rozumie takie potrzeby użytkowników. Z tego powodu wprowadza do Map nową funkcję, pozwalającą zorientować się mniej więcej, ile czasu będziemy musieli czekać na realizację zamówienia.

Drobna zmiana

Od teraz w Mapach Google będziemy mogli sprawdzić, jak długo to wszystko zajmie. Zdecydowanie będą to pomocne informacje. Ułatwi to nieco organizację dnia czy wyjścia na miasto, chociaż zastanawiam się, jaka będzie dokładność tego rozwiązania. Patrząc na dotychczasowe dokonania firmy z Mountain View, mam nadzieję, że całkiem nieźle.

Nikt z nas nie lubi czekać, szczególnie jeżeli zamiast zapowiadanych przez kelnera 15 minut oczekiwania, przyjdzie nam siedzieć przed pustym stołem znacznie dłużej. Mapy Google pozwolą uniknąć takiego rozczarowania. Osobiście cieszę się, że dodano taką opcję, ponieważ pozwala zorientować się również, czy kuchnia radzi sobie ze sprawną realizacją zamówień, także wtedy, kiedy chcielibyśmy coś stamtąd zamówić.

Funkcja ma być dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni.

źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu