Twitter

Pisanie wiadomości na Twitterze w końcu przestaje być torturą [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
2

Dość niespodziewanie Twitter postanawia zdjąć limit 140 znaków, który jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech serwisu. Zmiana ta obejmie jedynie system wiadomości, więc posty dalej będą obwarowane rygorystycznym ograniczeniem długości. Wiadomości w Twitterze bez limitu Dotąd każdy ro...

Dość niespodziewanie Twitter postanawia zdjąć limit 140 znaków, który jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech serwisu. Zmiana ta obejmie jedynie system wiadomości, więc posty dalej będą obwarowane rygorystycznym ograniczeniem długości.

Wiadomości w Twitterze bez limitu

Dotąd każdy rodzaj treści publikowanych na Twitterze był ograniczony do 140 znaków. O ile w przypadku postów miało to jakiś sens, to w prywatnych wiadomościach jedynie utrudniało użytkownikom życie. Zdecydowano się zatem na zmiany, które ujawniono w dokumentacji nowego API dla deweloperów. Ich wprowadzenie zaplanowano na lipiec. Czy to znaczy, że posty niedługo też zostaną pozbawione tego limitu? Zdecydowanie nie, bo wypaczyłoby to ideę przyświecającą Twitterowi od samego początku jego istnienia.

Spotify dla Androida po liftingu

Spotify dla Androida ewoluuje. Zanim jednak otrzymamy zapowiedzianą niedawno aplikację dla Androida Wear, musimy zadowolić się drobnym liftingiem wizualnym. W najnowszej, oznaczonej numerkiem 3.0 wersji nieznacznie zmieniono wygląd odtwarzacza zarówno w formie pełnoekranowej jak i zminimalizowanej. Dodano również obsługę gestów. Teraz przeciągając poziomo palcem możemy przeskakiwać między utworami. Praktyczne.

Xperia Z3+ też ma problemy ze Snapdragonem

Telenoweli związanej ze Snapdragonem 810 ciąg dalszy. Sony Xperia Z3+ (Z4 w Japonii) ma problemy z wysokimi temperaturami generowanymi przez procesor. Nie pomogło zatem zastosowanie w smartfonie układu w najnowszej wersji - nadal cierpi on na problemy poprzedników (tych Snapdragonów 810 jest już w sumie chyba z pięć i każdy inny). Japoński operator NTT DoCoMo sugeruje, żeby użytkownicy do czasu wydania aktualizacji przez producenta zwracali uwagę na swoje urządzenia i nie przesadzali z multitaskingiem, a w razie wysokiej temperatury obudowy wyłączyli urządzenie na chwilę. Kuriozum.

Rusza wyprzedaż na Steam

Monster Summer na Steam wystartowała. Od wczoraj od godziny 19:00 dostępne są pierwsze promocje. Będą one się zmieniać co 12 oraz co 24 godziny. Całość potrwa do 22 czerwca. Wśród pierwszych tytułów w promocji znajdują się m.in. obie części Metro Redux, GTA IV, zremasterowany Homeworld, Mirror's Edge, Sinper Elite III i wiele innych. Szykujcie karty kredytowe!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu