Muzyka

Pamiętacie Pen Pineaple Apple Pen? Nowy teledysk muzyka niesie iście nihilistyczne przesłanie

Paweł Winiarski
Pamiętacie Pen Pineaple Apple Pen? Nowy teledysk muzyka niesie iście nihilistyczne przesłanie
2

Z dziwnymi piosenkami, które stają się tak zwanymi "viralami" jest tak, że niby nikomu się nie podobają, a jednak wszyscy udostępniają je w mediach społecznościowych. Twórca niegdysiejszego sieciowego hitu Pen Pineaple Apple Pen wypuścił właśnie nowy klip, w którym twierdzi, że...wszyscy muszą umrzeć.

Bardzo lubię kiedy Kamil wynajduje dziwadła z azjatyckich stron. Jednym z nich jest Everyone must Die autorstwa Pikotaro. To tak naprawdę Kazuhito Kozaka, japoński piosenkarz i komik, który 3 lata temu wypuścił do sieci zabawny i głupkowaty teledysk Pen Pineaple Apple Pen. Na tyle zabawny i głupkowaty, że w skróconej wersji dorobił się do dziś ponad 134 milionów wyświetleń, dłuższa odsłona piosenki natomiast ponad 278 milionów. Czasem łapię się za głowę, że takie głupotki przykrywają fajne, poważne treści. Jeśli zabunkrowaliście się gdzieś w jaskini i jakimś cudem nie znacie tego hitu - nic straconego, oto on:

Idąc za ciosem, Pikotaro wypuścił w 2016 jeszcze kilka singli, jeden w 2017 i na dwa lata ucichł. No, ale skoro wydał właśnie nowego virala (bo to będzie za jakiś czas viral), to czemu nie zobaczyć go u nas? Jesteście gotowi? Ale na pewno? To usiądźcie.

Piosenki ciężko się słucha, teledysk ciężko ogląda. Ale jakkolwiek źle to nie zabrzmi - refren wpada w ucho.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu