Facebook

Pierwszy w Polsce bot na Messengera w branży motoryzacyjnej od Peugeot

Grzegorz Ułan
Pierwszy w Polsce bot na Messengera w branży motoryzacyjnej od Peugeot
9

Coraz więcej firm zwraca się w stronę komunikacji z klientami za pomocą botów, teraz przyszedł czas na branżę motoryzacyjną i Peugeot wydał właśnie własnego bota na Messengera. Muszę przyznać, że to bardzo fajna opcja na promocję ich nowego Peugeot 308.

W ten sposób, przez bota możemy już zamawiać bilety do Multikina czy szukać pracy z Emplocity, bot Peugeota potrafi też całkiem sporo, do tego sam się uczy, na podstawie przeprowadzanych rozmów z klientami.

Jak zobaczycie na końcu w filmiku prezentacyjnym, rozumie nawet mowę potoczną czy slang internetowy. Zna odpowiedzi na najbardziej wymyślne pytanie na temat nowego modelu, dzięki czemu klienci potencjalnie zainteresowani tym autem nie będą musieli przedzierać się przez dziesiątki innych stron - odpowiedzi na wszystkie pytanie udzieli bot na Messengerze.

Sławomir Kochański, Head of Digital w Peugeot Polska:

W dzisiejszych czasach to klient decyduje o formie komunikacji z marką oraz to on wybiera, co jest dla niego ważne z perspektywy produktu. Wierzymy, że sztuczna inteligencja jest przyszłością marketingu. Technologie takie jak chatboty mogą wesprzeć nas w tworzeniu naprawdę znaczących, spersonalizowanych relacji pomiędzy marką Peugeot a jej klientami.

Oprócz bezpośrednich podpowiedzi w oknie dialogowym, można skorzystać ze szczegółowego menu rozwijanego w postaci tzw. „hamburgera”, gdzie wybieramy tematykę rozmowy lub możemy w tym miejscu szybko przejść do innych aspektów związanych z autem.

Za powstanie chatbota Peugeota odpowiadają od strony konceptu kreatywnego oraz wdrożenia technologicznego agencje Havas Warsaw oraz 18 Havas Warsaw. Wsparcia udzieliła tu firma Ecselis w zakresie analityki optymalizacji w mediach oraz Wandlee, która odpowiedzialna jest za stronę programistyczną. Całkiem pokaźny team, jeśli chcecie sami przetestować nowego bota zapraszam pod ten adres link: https://m.me/PeugeotPolska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu