Samsung

Pierwsze zdjęcia oraz informacje na temat Galaxy S6 w Sieci

Jakub Szczęsny
Pierwsze zdjęcia oraz informacje na temat Galaxy S6 w Sieci
43

Czym bliżej roku 2015, tym bardziej czekamy na to, co przygotował dla nas Samsung wraz z kolejną generacją swojego flagowca. Oficjalnej prezentacji efektów prac koreańskiego producenta należy oczekiwać na początku nadchodzącego wielkimi krokami roku. Środowisko nowych technologii ma to do siebie, że...

Czym bliżej roku 2015, tym bardziej czekamy na to, co przygotował dla nas Samsung wraz z kolejną generacją swojego flagowca. Oficjalnej prezentacji efektów prac koreańskiego producenta należy oczekiwać na początku nadchodzącego wielkimi krokami roku. Środowisko nowych technologii ma to do siebie, że większość informacji dociera do nas dużo wcześniej - tak jest i w tym przypadku. Pierwsze doniesienia o Samsungu Galaxy S6 można podsumować tak: "dużo" i "potężnie".

Na zdjęciu widoczne są dwie poważne zmiany - po pierwsze mamy do czynienia z aluminiową obudową połączoną z plastikowym frontem, w który tchnięto nieco koloru. Pierwsza poważniejsza zmiana w designie flagowego modelu będzie zapewne bardzo ciepło przyjęta przez media oraz użytkowników, natomiast co do kolorowego frontu mam lekkie wątpliwości. Ale uznajmy, że to tylko moje mało ważne wynurzenie - o gustach się nie dyskutuje. Pewien jestem w dodatku, że Samsung zaoferuje także i nieco bardziej stonowaną przednią część urządzenia, więc nie ma co się martwić.

W moich notatkach na temat SGS6 znajduję doniesienia z różnych źródeł na temat oczekiwanej wielkości ekranu - ta wahała się od 5,2" do 5,5" - czyli w granicach okupowanych obecnie przez flagowce. Wychodzi na to, że zaciera się granica między typowo phabletowymi propozycjami, a najważniejszymi urządzeniami producentów (którymi są rzecz jasna flagowce). Samsung Galaxy S6 okopie się w górnej granicy wielkości wyświetlacza zgłaszanej przez różne źródła - będzie to zatem 5,5 - calowy AMOLED wyświetlający treści w rozdzielczości Full HD (o, tu akurat miło), a za pracę urządzenia odpowiadać będzie Snapdragon 801.

Z drugiej strony mówi się także o bliskim kuzynie S6 - nowej generacji Note Edge, która to ma charakteryzować się mniejszym, bo 5,3-calowym ekranem QHD (także AMOLED), a za pracę urządzenia będzie odpowiadać już Snapdragon 810 wraz z 4 GB pamięci RAM. I jest dylemat. Spójrzcie na specyfikację Galaxy S6 - tą raczej można by było śmiało dopasować do urządzenia z kręgu "mocnych średniaków" - w stosunku do najwyższej półki ta specyfikacja jest nieco biedna (choć mnie by absolutnie wystarczyła).

Doniesienia z Chin należy traktować na razie jako podstawę do rozważań na temat Samsunga Galaxy S6. Można być pewnym jak na razie przekątnej ekranu - natomiast bardzo sceptycznie podchodzę do specyfikacji technicznej flagowej propozycji Koreańczyków. Myślę, że Samsung ostatecznie użyje wyższej rozdzielczości ekranu oraz szybszego Snapdragona wraz z większą ilością pamięci RAM - wypuszczenie "słabego" flagowca mogłoby spowodować efekt podobny do tego, który obserwowano wraz z topowymi telefonami HTC opakowanymi w "Ultrapiksele" - na wieść o niskiej rozdzielczości matryc liczonych w megapikselach, osoby skupione wokół nowych technologii ciskały gromami w Tajwańczyków. W dobie słabszych wyników Samsunga, musi on bardzo uważnie planować każdy kolejny krok.

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu