Felietony

Pierwsze ofiary czystki Google. Bank Millennium, Tablica.pl (Allegro), Okazje.info.pl?

Grzegorz Marczak
Pierwsze ofiary czystki Google. Bank Millennium, Tablica.pl (Allegro), Okazje.info.pl?
56

Wygląda na to, że mamy już pierwsze ofiary zapowiedzianych wczoraj ręcznych czystek jeśli chodzi o wyniki wyszukiwania. Wprawdzie kara z jaką mamy teraz do czynienia wygląd trochę jakby ręcznie została obniżona pozycja wyników dla tych firm ale mimo wszystko każdy chyba zdaje sobie sprawę, że żaden...

Wygląda na to, że mamy już pierwsze ofiary zapowiedzianych wczoraj ręcznych czystek jeśli chodzi o wyniki wyszukiwania. Wprawdzie kara z jaką mamy teraz do czynienia wygląd trochę jakby ręcznie została obniżona pozycja wyników dla tych firm ale mimo wszystko każdy chyba zdaje sobie sprawę, że żaden internauta nie zagląda na drugą stronę wyników.

Na chwile obecną wydaje się, że Tablica.pl z grupy Allegro pożegnała się z wysokimi pozycjami w wynikach, to samo tyczy się porównywarki cen Okazje.info.pl (przy ostatniej czystce ich oszczędzono i chwalili się ile zyskają itp). Nie można też znaleźć w Google strony Banku Millennium, który chciał być tak widoczny, że chyba trochę się zagalopował.

Jeśli znacie kolejne przykłady zablokowanych stron to dajcie znać w komentarzu. Ciekawy jestem też jak długo potrwa nałożona przez Google kara, poprzednio był to chyba miesiąc czasu co jak pamiętamy porównywarki cen dość dotkliwie odczuły w statystykach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleseo