Świat

Pierwsze nagranie pokazujące system Android działający na laptopie

Grzegorz Marczak
Pierwsze nagranie pokazujące system Android działający na laptopie
3

Plotki o tym, że system Android będzie wykorzystany również na przenośnych komputerach słyszeliśmy od dość dawna. Teraz mamy pierwsze nagranie video pokazując jak w rzeczywistości wygląda system od Google na klasycznym laptopie (jak rozumiem jest to wersja systemu dedykowana na komputer przenośny -...

Plotki o tym, że system Android będzie wykorzystany również na przenośnych komputerach słyszeliśmy od dość dawna. Teraz mamy pierwsze nagranie video pokazując jak w rzeczywistości wygląda system od Google na klasycznym laptopie (jak rozumiem jest to wersja systemu dedykowana na komputer przenośny - bo już wcześniej można było zobaczyć na filmach przerabianego ręcznie androida i uruchamianego na netbookach).


Z tego co widzimy na filmie czas ładowania systemu to około 15 sekund - nie wiem dlaczego dla wielu osób jest to bardzo ważny parametr zawsze porównywany pomiędzy systemami operacyjnymi. Dla mnie najważniejszą rzeczą przy starcie komputera jest czas jaki jest potrzebny do rozpoczęcia pracy z komputerem. Sam ekran załadowanego systemu to nie wszystko, kiedy okazuje się że czekamy długo na załadowanie wszystkich dodatków i uruchomienie wszystkich procesów. Na pokazanym na filmie komputerze z androidem, nie widać było takich efektów. Natychmiast po załadowaniu system komputer był zdolny do pracy.

Przed Google jeszcze sporo pracy zanim Android stanie się w pełni funkcjonalnym systemem operacyjnym. Deadline jest chyba jednak wyznaczony bo coraz to więcej firm zapowiada produkcję komputerów przenośnych z Androidem. Acer zapowiedział pierwsze komputery z systemem Google jeszcze w tym roku (trzeci kwartał), BenQ mówi o komputerach z tym systemem dostępnych w 2010 itd.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroid