Chrome

Piękne widoki z Map Google w każdej nowej karcie Chrome

Konrad Kozłowski
Piękne widoki z Map Google w każdej nowej karcie Chrome
8

Proste, minimalistyczne i użyteczne dodatki do przeglądarki Chrome lubimy najbardziej. O jednym z nich pisałem jakiś czas temu i okazało się, że użytkownicy docenili jego obecność. Tym razem Google przedstawiło swoją nową propozycję na wygląd nowo otwartej karty. Pomysłów i propozycji na to, jak...

Proste, minimalistyczne i użyteczne dodatki do przeglądarki Chrome lubimy najbardziej. O jednym z nich pisałem jakiś czas temu i okazało się, że użytkownicy docenili jego obecność. Tym razem Google przedstawiło swoją nową propozycję na wygląd nowo otwartej karty.

Pomysłów i propozycji na to, jak można zagospodarować ekran nowej karty znajdziemy w Chrome Web Store niezliczone ilości. Możemy wybrać te z motywującymi cytatami, ładnie zaprezentowaną aktualną godziną, datą i pogodą oraz te imitujące Ekran Start, który wypełnić można własnymi skrótami i maksymalnie spersonalizować ich wygląd.

Jeśli cenicie piękne widoki, to powinien spodobać Wam się nowy dodatek od Google - Earth View from Google Maps, który każdą nową kartę wypełnia zdjęciami z Map Google. Są to oczywiście zdjęcia satelitarne, a przedsmak tego co Was czeka po zainstalowaniu rozszerzenia to zrzuty ekranowe dostępne na stronie dodatku - krótko mówiąc: robią naprawdę spore wrażenie. W prawym dolnym rogu znajdziecie link do tej lokalizacji oznaczonej na mapie, zaś lewy górny róg to miejsce skrótu do podstrony ze skrótami do aplikacji.

Po tym jak Google postanowiło zmienić domyślny wygląd nowej karty umieszczając tam pole do wyszukiwania oraz skróty do najczęściej odwiedzanych witryn, nieustannie poszukuję ciekawego dodatku mogącego zastąpić ostatnią propozycję Google. Dostęp do skrótów do aplikacji uzyskuję poprzez launcher dodany do paska zadań, więc nowa karta przez pewien czas będzie u mnie wypełniona zdjęciami satelitarnymi miejsc z całego świata. Jeśli znacie godne polecenia dodatki mogące urozmaicić wygląd nowej karty podzielcie się nimi z nami i nnymi czytelnikami w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu