Google

Picasa Web Albums znowu działa i tak już pewnie zostanie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Picasa Web Albums znowu działa i tak już pewnie zostanie [prasówka]
17

Wydawać by się mogło, że Google Photos będzie jedyną zdjęciową usługą w portfolio Google'a. Tymczasem dość niespodziewanie do sieci wraca Picasa. Archaiczny interfejs, skromne funkcje i prostota obsługi - podejrzewam, że wielu użytkowników właśnie tego potrzebowało. Picasa Web Albums znowu online...

Wydawać by się mogło, że Google Photos będzie jedyną zdjęciową usługą w portfolio Google'a. Tymczasem dość niespodziewanie do sieci wraca Picasa. Archaiczny interfejs, skromne funkcje i prostota obsługi - podejrzewam, że wielu użytkowników właśnie tego potrzebowało.

Picasa Web Albums znowu online

Po wprowadzeniu Google Photos wydawało się, że Picasa Web Albums przestanie funkcjonować - sens istnienia tej usługi został mocno poddany w wątpliwość. Tymczasem dość niespodziewanie, wpisując jej adres do przeglądarki nie będziemy dłużej przekierowywani do nowego serwisu ze zdjęciami Google'a. Nowa-stara Picasa wygląda i działa dokładnie tak samo jak wcześniej. Interfejs, jak na dzisiejsze standardy, jest mocno archaiczny i nie uświadczymy tutaj żadnych naleciałości z Material Design. Dla fanów "starego" Google'a będzie pewnie ideałem.

Rockchip RKi6000

Tajwański Rockchip opracował nowy rodzaj procesora. Układ ten jest przeznaczony dla urządzeń z gatunku Internet of Things. Głównym atutem modelu RKI6000 ma być niskie zużycie energii - szczególnie podczas łączności WiFi. Producent chwali się, że pod tym względem jest on bezkonkurencyjny i w porównaniu ze standardowymi chipami o 85 proc. bardziej energooszczędny. Podobno bateria AAA przy samej tylko łączności z siecią WLAN wystarczy tutaj na 35 lat ciągłej pracy. Brzmi niesamowicie i stanowi realną alternatywę dla Bluetooth Low Energy.

Aktualizacja Instagrama

Androidowy Instagram doczekał się znaczącej aktualizacji. Nowa wersja programu posiada całkowicie przebudowaną zakładkę "Discover", która jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Zmieniono również mechanizm wyszukiwania, który ma teraz działać skuteczniej i szybciej podsuować najbardziej trafne wyniki. Ekran z nimi podzielono na sekcje: top, people, tags, places. Nowa wersja powinna być lada moment dostępna dla wszystkich użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu