Sprzęt

Philips Hue zaświecą tak, jak zagra im Spotify

Paweł Winiarski
6

Światła i muzyka to od zawsze bardzo dobre połączenie i mówiąc szczerze - jestem zdziwiony, że Philips Hue wchodzi we współpracę ze Spotify dopiero teraz.

Philips Hue i Spotify łączą siły, czego owocem jest pierwsza tego typu, pełna integracja oświetlenia i dźwięku. Na czym polega? Otóż posiadając sprzęt oświetleniowy z serii Philips Hue i korzystając z aplikacji Philips Hue będziecie mogli spiąć Spotify z oświetleniem. Appka Philipsa przeanalizuje metadane każdego odtwarzanego utworu Spotify w czasie rzeczywistym, a następnie utworzy skrypt świetlny odzwierciedlający zarówno rytm piosenki, jak również jej nastrój, gatunek, tempo, segment, głośność i wysokość dźwięku. Jeśli więc puścicie sobie wieczorem coś relaksującego, oświetlenie Philipsa dostosuje się do delikatnych dźwięków. Aż strach pomyśleć jak zareaguje na szybki techniczny death metal z połamanym, progresywnym rytmem. Ale bardzo chciałbym to sprawdzić.

W aplikacji Philips Hue powinna pojawić się specjalna zakładka Sync, w której znajdziecie ustawienia synchronizacji oraz zmienić jasność, intensywność i kolor światła.

Integracja Philips Hue i Spotify jest bezpłatna dla użytkowników programu Philipsa, potrzebny będzie natomiast mostek Hue Bridge oraz oświetlenie Philips Hue (na przykład żarówki Philips Hue, lapmpa Hue Go czy nowa taśma LED gradient). Appki łączą się ze sobą, nie jest więc potrzebny mikrofon, który mógłby odczytywać też niepotrzebny hałas w tle. Integracja będzie działać z dowolnym urządzeniem dźwiękowym kompatybilnym ze Spotify, czyli smartfonem, komputerem, tabletem czy głośnikiem.

Kiedy nowa funkcja trafi do użytkowników? W ramach programu wczesnego dostępu od 1 września 2021 roku, więc nie każdy będzie miał możliwość sprawdzenia jej od razu. Philips informuje natomiast, że wczesny dostęp można włączyć samodzielnie i dołączyć do użytkowników testujących nową funkcję. Ta ma być natomiast ogólnie dostępna o października tego roku.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu