Artykuł sponsorowany

PGS Software świętuje swoje 16-lecie!

Redakcja Antyweb
PGS Software świętuje swoje 16-lecie!
13

PGS Software to rodzima firma IT notowana na Giełdzie, która w tym roku świętuje swoje 16. urodziny. Jej historia sięga początków lat 2000, gdy polski rynek IT zaczynał się kształtować, a specjaliści w branży dopiero byli poszukiwani. Z okazji jubileuszu firma przygotowała kampanię employer brandingową, w której ukazuje rozwój - własny, jak i pracowników. Jak zatem zmieniła się praca w IT na przestrzeni 16 lat?

Jubileusz PGS Software zainaugurowany został 16 kwietnia br.. W związku z panującą sytuacją epidemiczną, firma uczciła swoje urodziny onlinowo - spotkaniem pracowników z Prezesem, Wojciechem Gurgulem. Nie zabrakło też prezentów niespodzianek, które współpracownicy otrzymali prosto do swoich domów. Od początku swojego istnienia PGS Software stawiała na rodzinną i przyjazną atmosferę w pracy, a także na rozwój – było to możliwe zarówno w 2005 roku, jak i teraz, gdy pracuje tu ponad 700 osób, a mimo pandemii, wciąż prowadzone są nowe rekrutacje.

Paweł Gurgul – założyciel PGS Software – rozpoczynał, jak większość wielkich i znanych firm – od przysłowiowego garażu. Pierwsza siedziba mieściła się we Wrocławiu przy ulicy Lelewela. Od początku wspierał go młodszy brat Wojtek, który po godzinach pracy etatowej w innej firmie, pomagał mu rozwijać projekty i zatrudniać młodych, utalentowanych pracowników z Politechniki, którzy dzisiaj są wykwalifikowanymi menadżerami. To sprawiło, że małe biuro przestało być wystarczające. W przeciągu tych szesnastu lat bracia otworzyli oddziały w Rzeszowie i Gdańsku, a siedziba we Wrocławiu ulokowana została najpierw we Wrocławskim Parku Technologicznym, a cztery lata temu w nowym biurowcu – Wroclavia. Tym samym PGS Software dołączył do grona największych polskich firm IT.

CEO PGS Software, Wojciech Gurgul:

Na początku lat 2000 nie marzyliśmy nawet, że znajdziemy się wśród giełdowych gigantów. To sprawia, że z perspektywy marki, która utrzymała się na rynku już 16 lat, chcemy stanowić dobry przykład dla młodych programistów, którzy marzą o rozwoju, bo to właśnie rozwój jest tym, co dla nas jest najważniejsze, nawet jeśli na tej drodze pojawiają się różnego rodzaju trudności.

Szybki wzrost firmy cieszy, ale jednocześnie wzbudza obawy, czy tak duży zespół nie ulegnie przedwczesnemu wypaleniu zawodowemu. Kolejnym wyzwaniem było nadążanie za światowymi trendami, które w IT zmieniają się dynamicznie. Obaj bracia – Paweł i Wojtek wspominają, że udało im się nad tym zapanować dzięki dużemu doświadczeniu, jakie zdobyli pracując już wcześniej dla zagranicznych firm.

Wiele lat temu tylko nieliczni mieli doświadczenie w branży IT na międzynarodowym rynku. To dało nam silną przewagę, a przede wszystkim dużo nas nauczyło – jak rozmawiać z klientami, ale też jak pewne elementy HR-owe z zachodu przenieść na polski rynek. To sprawiło, że wszyscy byliśmy dla siebie partnerami.

Bracia zgadzają się, że ciągły rozwój, szereg szkoleń dla pracowników oraz program mentoringu pozwolił im na konkurowanie ze światowymi gigantami, a jednocześnie był tym elementem, który przyciągał do firmy nowych pracowników.

Polscy specjaliści IT chcą się uczyć. Szkoła czy pojedyncze kursy nie dają takiej wiedzy, jak realna praca nad dużymi projektami, czy wsparcie osób bardziej doświadczonych. Zauważyliśmy u naszych klientów, że taki system wzajemnej edukacji działa i wprowadziliśmy go do PGS Software.

To właśnie wyjątkowe podejście do pracy sprawia, że PGS Software pomimo dużej liczby pracowników, wciąż zachowuje rodzinną atmosferę i stawia na dalszy rozwój, aby być jeszcze bardziej konkurencyjnym na rynku – zarówno jako kontrahent, jak i pracodawca.

16 lat na rynku, to mało, jak na spółkę, ale dużo, jak na firmę IT, dlatego ten jubileusz jest dla PGS Software bardzo ważny. Do świętowania zaprosiła więc zarówno pracowników, jak i influencerów, którzy zainspirowani historią założycieli spółki, opowiedzą obserwatorom o swoich początkach w branży IT. PGS Software postawiło sobie za cel pokazanie młodym pracownikom, że początki w branży nie zawsze są łatwe, ale warto dążyć do celu i spełniać swoje marzenia. Rozwój jest podstawą kariery, a wiedzę przydatną w pracy zdobywamy już od najmłodszych lat.

W związku z jubileuszem firma przygotowała film wspierający urodzinową kampanię. Jest on jednym z elementów akcji zapowiedzianych przez PGS Software na nadchodzące tygodnie. Film oraz kampania powstały we współpracy z Agencją Employer Branding. Więcej informacji o akcji na dedykowanej stronie PGS Software.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu