Gry

Perełki z E3 - najciekawsze fragmenty konferencji Sony, Microsoftu, Ubisoftu i EA

Kamil Ostrowski
Perełki z E3 - najciekawsze fragmenty konferencji Sony, Microsoftu, Ubisoftu i EA
11

Konferencje największych firm dobiegły końca. W najbliższych dniach będziemy poznawać kolejne szczegóły zaprezentowanych gier, być może zostanie zapowiedziane parę drobnostek. Jednakże najważniejsze już zostało pokazane. Co zrobiło na mnie największe wrażenie?* Cena PlayStation 4 i odcięcie się...

Konferencje największych firm dobiegły końca. W najbliższych dniach będziemy poznawać kolejne szczegóły zaprezentowanych gier, być może zostanie zapowiedziane parę drobnostek. Jednakże najważniejsze już zostało pokazane. Co zrobiło na mnie największe wrażenie?*

Cena PlayStation 4 i odcięcie się od DRM przez Sony

O konferencjach podczas E3 już trochę napisaliśmy. Chciałem dzisiaj podsumować prezentację Sony, ale cóż... Grzegorz wyraził dokładnie to, co ja chciałem Wam przekazać – zdziwienie. Zaskoczenie tym, na jak straconej pozycji znajduje się Microsoft.

Konsola Sony jest tańsza, nie wprowadza ograniczeń dotyczących handlu używanymi grami, nie musi być wiecznie podłączona do sieci, a poza tym na papierze jest potężniejsza (co zresztą widać w przypadku gier ekskluzywnych dla PlayStation 4, jednakże z ostateczną oceną trzeba się powstrzymać przynajmniej do premiery obydwu sprzętów).

Titanfall

Niegdysiejsi twórcy Call of Duty pokazali, że mechy nie muszą być wielkie i ociężałe. Wrażenie zrobiła na mnie dynamiczna rozgrywka i urozmaicone sposoby prowadzenia walki.

Metal Gear Solid: Phantom Pain

MGS w otwartym świecie? Przecież Hideo Kojima tworzy tak filmowe gry! Okazuje się, że jedno nie wyklucza drugiego. Najnowszy Metal Gear Solid wygląda na kompleksową „skradankę” z prawdziwego wrażenia. Jedyne co mnie dziwi – dlaczego koń galopujący bez jeźdźca nie zwrócił uwagi żołnierzy?

Tom Clancy’s The Division

Śliczne MMORPG, dosłownie obładowane detalami i ciekawymi pomysłami na rozgrywkę. Chyba żadna prezentacja na E3 nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Dodajmy do tego jeszcze odrobinę mroku, mutacji i zombie, żeby otrzymać grę idealną. Oby tylko nie okazało się, że rzeczywistość ma niewiele wspólnego z prezentacją (kazus War Z).

Star Wars: Battlefront

Czyli Electronic Arts korzysta z licencji na robienie gier w świecie Star Wars. Nie pokazano absolutnie nic, ale czuję drżenie mocy w związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi z uniwersum Gwiezdnych Wojen - mam przeczucie że zarówno nowe filmy, jak i gry, będą dobre.

Halo 5

Podobnie pozbawione podstaw wrażenie mam, jeżeli chodzi o Halo 5. Nie pokazano nic, ale ja jestem dobrej myśli. Oby tylko znalazł się jakiś znajomy, który kupi Xboksa One, a nie PlayStation 4.

The Witcher 3: Wild Hunt

Drugi Wiedźmin w ogóle mnie nie ujął - głównie przez nudę, która panowała pomiędzy kolejnymi głównymi zadaniami, ale doceniam robotę, którą robi CD Projekt RED.

Destiny

Jedna z najciekawszych prezentacji na E3. Przede wszystkim spodobało mi się, jak bardzo widowiskowe mogą być zdarzenia losowe. Podobną atrakcją przyciągają do siebie twórcy Firefall (wyłącznie na PC, wciąż w fazie zamkniętej bety), jednak studio Bungie, niegdyś pracujący nad serią Halo, udało się skonstruować prawdziwe widowisko.

*kolejność jest losowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konferencjeprezentacjeE3