Początkowo jako plotka, a teraz już oficjalna informacja - koncern Pepsi tworzy swojego własnego smartfona. Urządzenie ma należeć do średniego segment...
Początkowo jako plotka, a teraz już oficjalna informacja - koncern Pepsi tworzy swojego własnego smartfona. Urządzenie ma należeć do średniego segmentu phabletów i nosić wymowną nazwę "Pepsi P1".
Pepsi Phone
Informacja o smartfonie Pepsi najpierw pojawiła się na Weibo i była zwykłą pogłoską. Koncern w wypowiedzi dla Reutersa potwierdził jednak te informacje. Oficjalnie nie wiemy zbyt wiele na temat nowego urządzenia. Nieoficjalnie wyciekły jednak już pewne informacje na temat jego parametrów. Zastosowanie znalazł tutaj 5,5-calowy ekran Full HD, procesor MediaTek MT6592, 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Do tego dodajcie aparaty 13 i 5 Mpix oraz akumulator 3000 mAh. To wszystko miałoby zostać wycenione na równowartość 200 dolarów. Jeżeli źródła mają rację, zobaczymy smartfona Sony już 20 października. Prawdopodobnie jednak raczej nie wyjdzie on nigdy poza Chiny.
Spotify wspiera Chromecasta
O wsparciu dla Chromecasta w Spotify mówiło się już od dawna. W końcu Google zapowiedział na swojej konferencji oficjalnie pojawienie się tej funkcji. Teraz trafia ona do użytkowników. Wersja 4.1 debiutuje zarówno na Androidach jak i iPhone'ach, wprowadzając przede wszystkim kompatybilność z Google Cast. Możemy zatem łączyć naszego smartfona z telewizorami czy nawet głośnikami, do których podłączony jest Chromecast. Dla mnie to ostateczny powód, żeby się za tym urządzeniem rozejrzeć - szczególnie w wersji audio.
Cardboard w 100 krajach
Google Cardboard okazał się strzałem w dziesiątkę. Aplikacja do obsługi tego, samodzielnie składanego zestawu VR jest już dostępna w 100 krajach i została przetłumaczona na 39 języków. Co więcej, aplikacje kompatybilne z Cardboardem zostały łącznie pobrane 15 mln razy. To świetny wynik. Google jednocześnie zaktualizował SDK, aby możliwe było używanie z goglami smartfonów z mniej czułymi sensorami, a także dodawanie elementów z Google Street View w aplikacjach (które de facto jest zgodne z Cardboardem od niedawna). Ponadto udostępniono otwarty design, który pozwala na tworzenie bardziej nietuzinkowych i oryginalnych konstrukcji. Widać, że projekt ewoluuje.
Portowanie rozszerzeń z Chrome na Firefoksa
Informacje na ten temat pojawiały się już nieco wcześniej. Teraz Mozilla na swoim blogu udostępniła artykuł dotyczący sposobu przenoszenia rozszerzeń z Chrome do Firefoksa. Wszystko to ma się odbywać z udziałem biblioteki WebExtensions, nad którą fundacja stale pracuje. Jeżeli itneresuje Was ten proces, odsyłam do bloga twórców FF.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu