Felietony

Peja z zemsty za recenzję blokuje cały kanał CGM.pl na Youtube! Bardzo słaba akcja Rysiek

Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

108

Ryszard Peja, to dość barwna postać w polskim hip hopie. Dodam na początku, że nie jestem jego fanem. Jak dla mnie przestał się rozwijać już jakiś czas temu, a jego flow jest do bólu powtarzalny. I to właśnie brak rozwoju zarzucił mu autor recenzji płyty na CGM.pl. Co zrobił Ryszard? Zablokował i...

Ryszard Peja, to dość barwna postać w polskim hip hopie. Dodam na początku, że nie jestem jego fanem. Jak dla mnie przestał się rozwijać już jakiś czas temu, a jego flow jest do bólu powtarzalny.

I to właśnie brak rozwoju zarzucił mu autor recenzji płyty na CGM.pl. Co zrobił Ryszard? Zablokował im cały kanał na YT. Jeśli nie znacie CGM z YT to wspomnę, że to miejsce z kapitalnymi wywiadami muzycznymi, nie tylko z raperami. Goszczą tam często młode początkujące zespoły, stare wygi z branży itp. Generalnie bardzo ceniony dobry muzyczny kanał, który często oglądałem.

Niestety jak pisze CGM w zemście za krytyczną recenzję, Ryszard zgłosił naruszenie praw autorskich przez CGM.pl na YT. Googlowski automat zadziałał natychmiast, a działa jeszcze szybciej, kiedy to posiadacz kanału premium zgłasza naruszenia.

Co zgłosił Peja? Wygląda na to, że wywiady, których udzielił przed kamerą CGM (?!?), wywiady które sam promował również na swoim kanale. Wywiady, na które sam się zgodził i których właścicielami jest zawsze ten, który je produkuje.

No ale Ryszard z tego, co czytamy na CGM.pl dobrze wiedział, że zgłoszenie jest lipne. Wiedział też, że mimo to kanał będzie przez jakiś czas wyłączony. I tak CGM na YT nie ma już tydzień. Ekpia CGM musi przejść przez żmudny proces reklamacji, a Rysiek się cieszy. Szkoda tylko, że nasz wybitny hip hopowy artysta nie pomyślał, że tak naprawdę zrobił na złość nie tylko CGM, ale i wielu artystom, których wywiady miały być publikowane.

Warto też w tym przypadku zwrócić uwagę na mordercze automaty Google, które blokują wszystko bez weryfikacji zgłoszeń. No, ale to automat. Śmiesznie robi się natomiast wtedy, kiedy narzędzie, które miało chronić prawa autorskie, używane jest do bezpardonowej cenzury.

Trzymam kciuki za Redakcję CGM i czekam na kolejne wywiady na YT. Co do Ryszarda... no cóż mamy w hip hopie prawdziwych artystów i mamy Peję, który co jakiś czas wywołuje zamieszanie wokół swojej osoby.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot