Felietony

Kocham Gwiezdne Wojny, ale ten teaser jest naprawdę słaby!

Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

80

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy teasera trailera nowego odcinak Gwiezdnych Wojen. Na początku zanim przejdę do krytyki zaznaczę, że jestem mega fanem całego uniwersum SW i wszystkich bez wyjątku ekranizacji filmowych. Swoją pasją zaraziłem też mojego młodszego syna, który ogląda i zbie...

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy teasera trailera nowego odcinak Gwiezdnych Wojen.

Na początku zanim przejdę do krytyki zaznaczę, że jestem mega fanem całego uniwersum SW i wszystkich bez wyjątku ekranizacji filmowych. Swoją pasją zaraziłem też mojego młodszego syna, który ogląda i zbiera wszystko co jest związane z Gwiezdnymi Wojnami.

Niestety jednak ten teaser, który miał wprowadzić nas w klimat kolejnej części Star Wars: Episode VII – The Force Awakens jest po prostu słaby. Zbieranina różnych scenek, bez specjalnego klimatu i pomysłu na to jak zaprezentować kolejną odsłonę Gwiezdnych Wojen.

W teaserze widzimy szturmowców w tym jednego przerażonego, potem cięcia i sokół milenium, X-wingi latające blisko nad ziemią, jakiś śmieszny robocik, pani lecąca na "paralizatorze" i sensacyjny miecz świetlny, który moim zdaniem wygląda trochę groteskowo - choć nie można powiedzieć aby nie budził zainteresowania.

Najgorzej jednak chyba wygląda scena z przestraszonym szturmowcem, gdy pierwszy raz oglądałem ten teaser zaraz po jego publikacji miałem wrażenie, że to fake. Ta scena wygląda jakby cały teaser był robiony przez fanów z pół profesjonalnym sprzętem i amatorami aktorami.

Klimatu najbardziej nadają końcowe napisy i postać z "krzyżowym" mieczem świetlnym. Natomiast nie tworzy on absolutnie całości, nie pokazuje choćby fragmentu historii, nie wciąga i nie ma w nim absolutnie emocji (oprócz tych które towarzyszą samumem faktowi, że będzie nowy odcinek SW)

Naprawdę to na to tak czekałem? Bardzo cieszę się, że powstanie nowy odcinek, szkoda że obejrzymy go dopiero w grudniu. Liczę na lepsze teasery, błagam o lepsze trailery!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot