Moje przemyślenia

PayPal z jeszcze szybszą i mobilną formą płatności!

GM
Grzegorz Marczak
0

PayPal uruchomił mobilną wersję swojej usługi o nazwie Express Checkout. Ostatnio miałem okazje przetestować system Express Checkout podczas zakupów i muszę powiedzieć, że jest to naprawdę wygodna forma płatności. Cały urok Express Checkout polega na tym, że płacą za jakiś produkt w sklepie internet...

PayPal uruchomił mobilną wersję swojej usługi o nazwie Express Checkout. Ostatnio miałem okazje przetestować system Express Checkout podczas zakupów i muszę powiedzieć, że jest to naprawdę wygodna forma płatności. Cały urok Express Checkout polega na tym, że płacą za jakiś produkt w sklepie internetowym nie musimy zakładać w nim konta - po kliknięciu na guzik Paypal jesteśmy przenoszeni do naszego konta w Paypal gdzie musimy się zalogować i potwierdzić transakcje. Reszta informacji potrzebnych do realizacji zamówienia pochodzi z naszego konta Paypal nie musi więc wypełniać formularzy z danymi adresowymi itp. Video poniżej pokazuje na przykładzie na czym polega Express Checkout.Mobile Express Checkout jest to ta sama usługa szybkich płatności ale przystosowana do urządzeń mobilnych. Interfejs został tak zoptymalizowany aby działać sprawnie na małych ekranach. Pierwsze implementacje Mobile Express Checkout mają obsługiwać takie mobilne systemy jak iOS czy Android w wersji 2.0 lub wyższej.

Mobilne płatności z pewnością są rynkiem z potencjałem, według analityków w roku 2012 wartość transakcji mobilnych osiągnie 200 miliardów dolarów. Można więc spodziewać się, że coraz więcej firm oferujący internetowe systemy płatności będzie koncentrować swoje wysiłku na rynku mobilnym.

W Polsce mobilne płatności nie są chyba jeszcze zbytnio popularne. Osobiście jeszcze chyba nigdy nie kupowałem niczego przez telefon, może powodem tego jest właśnie niechęć do wypełniania formularzy, które często nie są przystosowane do małych ekranów? Gdyby jednak takie rozwiązania jak Express Checkout pojawiły się na przykład w sklepach w których robię zakupy spożywcze (regularnie zaopatruję w ten sposób moją lodówkę) to na pewno chętnie bym z takiej formy mobilnej płatności korzystał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

paypalmobilne płatności