Felietony

Chomikuj w opałach

Grzegorz Marczak
Chomikuj w opałach
14

Przeczytałem dzisiaj na gazetacie, że firmy ruszają z pozwami przeciwko serwisowi Chomikuj.pl. O ile sprawa pozwu zbiorowego Polskiej Izba Książki może toczyć się dość długo a wygrana jest raczej bardzo nie pewna o tyle ciekawy sposób na Chomikuj znalazła firma Hapro Media (reprezentująca muzyków)....

Przeczytałem dzisiaj na gazetacie, że firmy ruszają z pozwami przeciwko serwisowi Chomikuj.pl. O ile sprawa pozwu zbiorowego Polskiej Izba Książki może toczyć się dość długo a wygrana jest raczej bardzo nie pewna o tyle ciekawy sposób na Chomikuj znalazła firma Hapro Media (reprezentująca muzyków).

Zamiast dyskutować z portalem wysłała listy z żądaniem zapłaty bezpośrednio do użytkowników którzy naruszali prawa autorskie reprezentowanych przez Hapro Media artystów. Podobno część z poinformowanych użytkowników zdecydowała się na ugodę i opłaty. Moim zdaniem tego typu działanie może być o wiele bardziej skuteczne pozwy, łatwiej jest bowiem wywołać panikę u użytkowników serwisu niż przestraszyć tych, których stać na prawników i długie potyczki sądowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

piractwochomikuj.pl