Felietony

Pani Prezydent, dlaczego nie Warszawa?

Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

99

Kocham Warszawę, to moje miasto. W nim się wychowałem, pracuję i żyję. Bronię go też jak mogę za każdym razem kiedy ktoś na Warszawę narzeka. Nie rozumiem jednak Pani Prezydent dlaczego Warszawie się nie chce. Dlaczego w Warszawie nie odbywa się IEM, dlaczego centra technologiczne rozwijają się...

Kocham Warszawę, to moje miasto. W nim się wychowałem, pracuję i żyję. Bronię go też jak mogę za każdym razem kiedy ktoś na Warszawę narzeka.

Nie rozumiem jednak Pani Prezydent dlaczego Warszawie się nie chce. Dlaczego w Warszawie nie odbywa się IEM, dlaczego centra technologiczne rozwijają się lepiej w Krakowie czy Poznaniu. Dlaczego prezydenci innych miast wpadają na takie pomysły jak zaproszenie e-sportu do swojego miasta.

Warszawa jest za duża? Urzędnicy za bardzo zapracowani? Może nie trzeba już robić promocji miasta i dbać o to aby działo się w nim coś więcej niż koncerty na stadionie narodowym?

Katowice przez ostatnie dwa dni były na ustach milionów ludzi na całym świecie. Zjechała się tu większość polskich mediów. Zmagania e-sportowców na żywo obejrzało ponad 70 tysięcy ludzi i setki tysięcy w domach przed monitorami. Zjechało się do Katowic ponad 500 dziennikarzy z całego świata.

Nie chodzi jednak tylko o rozgłos i popularność, chodzi też o pozytywne emocje związane z danym wydarzeniem. Są one potem nieodłącznie przypisane do miejsca w którym takie wydarzenie się odbyło. Przypomnę, że w przypadku IEM 2014 nie jest to Warszawa.

To się powinno dziać w Warszawie! Dręczy mnie ta niemoc Warszawy do budowania społeczności, do łapania okazji które później przeradzają się w wielkie wydarzenia (ukłony dla Prezydenta Katowic).

Pani Prezydent - to nie jest priorytet i pewnie jest dużo ważniejszych zajęć. Zakładam jednak, że w biurze ma Pani odpowiednio dużo pracowników aby móc jednocześnie pracować nad więcej niż jednym projektem. Polecam więc uwadze nie tylko IEM ale również to co dzieje się w innych miastach w Polsce.

Niestety Warszawa w wielu kategoriach przestała być benchmarkiem dla innych i teraz sama musi się do innych porównywać. I te porównania często wypadają bardzo niekorzystnie.

zdjęcie naszych mistrzów pochodzi z cybersport.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot