Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Felietony

Pani Prezydent, dlaczego nie Warszawa?

GM
Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

99

Kocham Warszawę, to moje miasto. W nim się wychowałem, pracuję i żyję. Bronię go też jak mogę za każdym razem kiedy ktoś na Warszawę narzeka. Nie rozumiem jednak Pani Prezydent dlaczego Warszawie się nie chce. Dlaczego w Warszawie nie odbywa się IEM, dlaczego centra technologiczne rozwijają się...

Kocham Warszawę, to moje miasto. W nim się wychowałem, pracuję i żyję. Bronię go też jak mogę za każdym razem kiedy ktoś na Warszawę narzeka.

Nie rozumiem jednak Pani Prezydent dlaczego Warszawie się nie chce. Dlaczego w Warszawie nie odbywa się IEM, dlaczego centra technologiczne rozwijają się lepiej w Krakowie czy Poznaniu. Dlaczego prezydenci innych miast wpadają na takie pomysły jak zaproszenie e-sportu do swojego miasta.

Warszawa jest za duża? Urzędnicy za bardzo zapracowani? Może nie trzeba już robić promocji miasta i dbać o to aby działo się w nim coś więcej niż koncerty na stadionie narodowym?

Katowice przez ostatnie dwa dni były na ustach milionów ludzi na całym świecie. Zjechała się tu większość polskich mediów. Zmagania e-sportowców na żywo obejrzało ponad 70 tysięcy ludzi i setki tysięcy w domach przed monitorami. Zjechało się do Katowic ponad 500 dziennikarzy z całego świata.

Nie chodzi jednak tylko o rozgłos i popularność, chodzi też o pozytywne emocje związane z danym wydarzeniem. Są one potem nieodłącznie przypisane do miejsca w którym takie wydarzenie się odbyło. Przypomnę, że w przypadku IEM 2014 nie jest to Warszawa.

To się powinno dziać w Warszawie! Dręczy mnie ta niemoc Warszawy do budowania społeczności, do łapania okazji które później przeradzają się w wielkie wydarzenia (ukłony dla Prezydenta Katowic).

Pani Prezydent - to nie jest priorytet i pewnie jest dużo ważniejszych zajęć. Zakładam jednak, że w biurze ma Pani odpowiednio dużo pracowników aby móc jednocześnie pracować nad więcej niż jednym projektem. Polecam więc uwadze nie tylko IEM ale również to co dzieje się w innych miastach w Polsce.

Niestety Warszawa w wielu kategoriach przestała być benchmarkiem dla innych i teraz sama musi się do innych porównywać. I te porównania często wypadają bardzo niekorzystnie.

zdjęcie naszych mistrzów pochodzi z cybersport.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot