Felietony

Pamiętacie Rapportive? Google uzupełni maile o informacje na temat nadawcy

Gniewomir Świechowski
Pamiętacie Rapportive? Google uzupełni maile o informacje na temat nadawcy
3

W marcu pisałem o rewelacyjnym dodatku do przeglądarki i Gmaila, który zapewniał wiadomościom email kontekst wyświetlając internetowe dossier nadawcy. Google w ciągu najbliższych 2 tygodni ma uruchomić własny odpowiednik tej zabawki, wyświetlający po prawej stronie wiadomości informacje na temat nad...

W marcu pisałem o rewelacyjnym dodatku do przeglądarki i Gmaila, który zapewniał wiadomościom email kontekst wyświetlając internetowe dossier nadawcy. Google w ciągu najbliższych 2 tygodni ma uruchomić własny odpowiednik tej zabawki, wyświetlający po prawej stronie wiadomości informacje na temat nadawcy. Aktualizacje z Buzza, powiązane wydarzenia z kalendarza, ostanie konwersacje mailowe oraz dokumenty z pakietu biurowego Google.

O ile opisywane wcześniej Rapportive (z którego korzystam do teraz) ma na celu głównie dopilnowanie, abyśmy wiedzieli z kim własnie korespondujemy i gdzie można sprawdzić rozmówcę, o tyle widżet People od Google to bardziej narzędzie które ułatwia pracę w grupie, przy wykorzystaniu narzędzi oferowanych przez Mountain View. 

Widżet będzie wyświetlał wszystkich biorących udział w konwersacji, umożliwiając błyskawiczne stworzenie z nimi rozmowy konferencyjnej, połączenia głosowego, napisanie maila czy stworzenie wydarzenia w kalendarzu. Po wybraniu konkretnej osoby, będziemy mieli szybki dostęp do wcześniejszych interakcji z nią w ramach usług oferowanych przez Google.

To z pozoru niewielkie ułatwienie, ale powinno drastycznie przyspieszyć codzienne czynności osobom, które korzystają usług Google - zwłaszcza współpracując ze zdalnym zespołem. Kontakt z naszymi współpracownikami oraz potrzebne np. w realizacji projektu informacje będą cały czas pod ręką i w adekwatnym kontekście.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail