Wywiady

Pamiętacie Live Lock Screen dla Windows Phone? Jest coś lepszego, ale...

JS
Jakub Szczęsny
6

Opis dosyć niemiłej sytuacji w systemie Windows Phone, gdzie Microsoft udostępnił zepsuty, niestandardowy ekran blokady był jednym z moich pierwszych tekstów na Antywebie. Wskazywałem tam na to, iż mimo jest to wersja Beta, aplikacja nie powinna jednak psuć systemu operacyjnego aż do takiego stopnia...

Opis dosyć niemiłej sytuacji w systemie Windows Phone, gdzie Microsoft udostępnił zepsuty, niestandardowy ekran blokady był jednym z moich pierwszych tekstów na Antywebie. Wskazywałem tam na to, iż mimo jest to wersja Beta, aplikacja nie powinna jednak psuć systemu operacyjnego aż do takiego stopnia, że należy wykonywać reset urządzenia do ustawień fabrycznych. Dzisiaj Live Lock Screen odeszła w zapomnienie - aplikacja jest nieaktualizowana od miesięcy. Jest jednak w Windows Phone jeszcze jedna propozycja, w mojej opinii dużo lepsza, funkcjonalniejsza i przede wszystkim w miarę sprawna.

Tetra Lockscreen jak wskazuje opis to "garażowa" aplikacja Microsoftu, znajdująca się w głębokiej fazie betatestów. Zmienia ona nieco układ ekranu blokady - ekran wraz z kalendarzem są umiejscowione na dole i wyśrodkowane. Ponadto, ta aplikacja ekranu blokady pozwala na nieco lepsze wykorzystanie tego obszaru w systemie. Aplikacje systemowe takie jak mapy, kalendarz, monitor kroków, czy stoper są w nim zawarte. Działają na zasadzie przycisków nad zegarem i służą przede wszystkim do wyświetlania stanu przypiętych aplikacji. W kalendarzu możemy sprawdzić jakie wydarzenia czekają nas danego dnia i o której godzinie dzięki zastosowaniu ruchomej osi czasu. Natomiast najlepiej wygląda widget map, który pozwala w bardzo szybki sposób sprawdzić, gdzie aktualnie się znajdujemy.

Aplikacja ponadto nie drenuje zbytnio baterii (chociaż i tak mamy do czynienia z mocarną w tym względzie Lumią 1320), strata z powodu korzystania z tego niestandardowego ekranu blokady to około 30 minut - godziny.

Jedną z niedogodności tej aplikacji jest fakt, iż w dalszym ciągu posiada ona błędy znane z Live Lock Screen - co prawda nie ma potem problemu z wyłączenia niestandardowego ekranu blokady, ale nie można tu mówić o szczególnym komforcie korzystania - albo pod spodem "prześwituje" standardowy lockscreen, a po naciśnięciu przycisku zasilania, czasem trzeba swoje odczekać, aż Tetra Lockscreen się załaduje.

Zapraszam Was do wypróbowania tej aplikacji (dostępna jedynie w regionie US) tutaj.

Grafika: paixamobi.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WindowsWindows Phonelockscreen