Microsoft

Pada od Xboxa One w końcu będziemy mogli podłączyć do komputera

Mateusz Budzeń
Pada od Xboxa One w końcu będziemy mogli podłączyć do komputera
10

Pad od nowej konsoli Microsoftu jak do tej pory nie mógł być wykorzystywany na komputerze. Najnowsze informacje sugerują, że już niedługo zyskamy możliwość sterowania w grach komputerowych z wykorzystaniem kontrolera od Xboxa One. Pad dla Xboxa 360 przez wielu uważany jest za niemal doskonały i c...

Pad od nowej konsoli Microsoftu jak do tej pory nie mógł być wykorzystywany na komputerze. Najnowsze informacje sugerują, że już niedługo zyskamy możliwość sterowania w grach komputerowych z wykorzystaniem kontrolera od Xboxa One.

Pad dla Xboxa 360 przez wielu uważany jest za niemal doskonały i często wymieniany jest jako jedna z głównych zalet konsoli poprzedniej generacji od Microsoftu. Jako użytkownik Xboxa 360, który miał też styczność z PlayStation 3 mogę potwierdzić, że pad od Sony wypada znacznie słabiej przy świetnie zaprojektowanym kontrolerze Microsoftu. Oczywiście jest to tylko moja opinia i część osób może nie podzielać mojego zdania na ten temat. Jak do tej pory nie znalazłem lepszego pada, niż ten przeznaczony dla Xboxa poprzedniej generacji. Zaznaczam, że nie miałem przyjemności bawić się nowymi padem dla Xboxa One, a z tym dla PlayStation 4 miałem dość krótki kontakt. Z przeczytanych opinii użytkowników dowiedziałem się, że najnowszy pad Microsoftu jest równie świetny jak jego poprzednik. Natomiast po kilkunastu minutach spędzony z nowym DualShockiem mogę stwierdzić, że pad od Sony został znacząco usprawniony.

Niestety, ale następca świetnego kontrolera od Microsoftu jak do tej pory nie mógł być wykorzystywany do sterowania w grach na PC. Gigant z Redmond nie wydał odpowiednich sterowników dających możliwość podłączania pada do naszego komputera ze systemem Windows. Microsoft w sierpniu poprzedniego roku obiecał, że w 2014 udostępni odpowiednie oprogramowanie dające nam możliwość podłączenia pada do komputera. Z informacji przestawionych przez Albert Penello, który jest dyrektorem do spraw zarządzania produktem w Microsofcie możemy dowiedzieć się, że gigant z Redmond pracuję obecnie nad sterownikiem. Oprogramowanie zapewni nam możliwość przewodowego oraz co bardzo prawdopodobne bezprzewodowego podłączenia kontrolera do naszego komputera ze systemem Windows. Prace mają zostać ukończone jeszcze w tym roku.

Miejmy nadzieję, że prace zostaną zakończone jak najszybciej i w ciągu najbliższych miesięcy Microsoft wyda stabilną wersję tego sterownika. Jak dla mnie pad od Xboxa One powinien działać na PC już w dniu premiery konsoli, przecież zarówno system Windows jak i konsola Xbox One to produkty tej samej firmy, która nie powinna mieć żadnych problemów z wydaniem odpowiedniego sterownika. Niecierpliwie czekam też na premierę Xboxa One w Polsce, bo jak do tej pory Microsoft potraktował nas jak graczy drugiej kategorii.

Źródło: neowint.net
Grafika: [1]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WindowsxboxpadXbox One