Polska

Zdalne otwieranie skrytek w Paczkomatach teraz także podczas nadań i zwrotów!

GU
Grzegorz Ułan
10

Wydawać się już mogło, iż jeszcze bardziej nie da się poprawić i usprawnić aplikacji InPost Mobile. Nic bardziej mylnego - po zdalnym otwieraniu skrytek w Paczkomatach przy odbieraniu paczek i opcji nadawania ich bezpośrednio z poziomu aplikacji, teraz wprowadzono zdalne otwieranie skrytek przy nadaniach i zwrotach paczek.

Ze świecą szukać tak dobrze zrobionej aplikacji mobilnej, i to nie jest tylko moja odosobniona opinia - na ponad pół miliona ocen w Google Play i App Store, aplikacja InPost Mobile zebrała już odpowiednio 4,9 gwiazdek i pełne 5. „Jedyne” 4,7 zdobyła ta aplikacja w Huawei AppGallery.

Tak świetne notowania InPost Mobile zbiera od początku listopada 2019 roku, z chwilą wydania wersji 2.0, właśnie ze zdalnym otwieraniem skrytek w Paczkomatach przy odbiorach paczek, co w pełni docenili klienci kilka miesięcy później po wybuchu pandemii.

Rok później pojawiła się w InPost Mobile opcja nadawania paczek z jej poziomu, bez konieczności naklejania etykiet, tak więc do pełnej obsługi z poziomu aplikacji brakowało jeszcze zdalnego otwierania skrytek przy nadaniach i zwrotach paczek.

Teraz oprócz zdalnego odbioru, wszyscy nasi Klienci mogą wygodnie nadawać i zwracać paczki w Paczkomacie korzystając z opcji „Otwórz skrytkę zdalnie”. Nie musisz skanować kodu QR, ani wpisywać kodu nadania lub zwrotu na ekranie! Jeden klik i skrytka otwarta! Cały proces trwa więc parę chwil, a z Paczkomatu można korzystać bez dotykania jego ekranu.

Taka możliwość pojawiła się teraz, od wczoraj można już nadawać i zwracać paczki bez konieczności korzystania z panelu Paczkomatu.

Jak skorzystać z nowej funkcjonalności w aplikacji InPost Mobile?

  1. W aplikacji InPost Mobile wybieramy zakładkę „Nadaję” lub „Zwracam”
  2. Wypełniamy formularz nadania paczki lub zwrotu produktu do wybranego e-sklepu
  3. Udajemy się do dowolnego Paczkomatu
  4. W aplikacji w szczegółach przesyłki wybieramy przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”
  5. Po otwarciu skrytki, umieszczamy w niej przesyłkę i zamykamy ją.

Proste, szybkie i intuicyjne, jak przy odbieraniu paczek. Przy okazji premiery tej opcji, InPost podzielił się aktualnymi statystykami korzystania z aplikacji InPost Mobile - korzysta już z niej 9,3 mln aktywnych użytkowników.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu