Świat

OVI Store czyli sklep z mobilnymi aplikacjami Noki już działa!

Grzegorz Marczak
OVI Store czyli sklep z mobilnymi aplikacjami Noki już działa!
9

OVI Store z trudem ale ruszył. Mimo iż nie dostępny jeszcze we wszystkich krajach (w Polsce pewnie trochę na niego poczekamy, co jednak ciekawe dostępu do sklepu nie mają również mieszkańcy US) to i tak na stracie został zabity przez ilość chętnych którzy chcieli go obejrzeć. Ilość użytkowników w k...

OVI Store z trudem ale ruszył. Mimo iż nie dostępny jeszcze we wszystkich krajach (w Polsce pewnie trochę na niego poczekamy, co jednak ciekawe dostępu do sklepu nie mają również mieszkańcy US) to i tak na stracie został zabity przez ilość chętnych którzy chcieli go obejrzeć. Ilość użytkowników w krajach w których sklep ten jest dostępny wynosi blisko 50 milionów. OVI wystartował z wsparciem dla 50 modeli telefonów, aby skorzystać ze sklepu przez telefon musimy najpierw pobrać aplikację która umożliwia nam do niego dostęp.

Jak wygląda sklep Nokii z poziomu zwykłego telefonu możemy zobaczyć na poniższym filmie.Nokia jest nadal liderem jeśli chodzi o sprzedaż telefonów komórkowych zarówno jeśli chodzi o cały rynek jak również jeśli chodzi o kategorię Smartphone (aczkolwiek Apple w tej kategorii osiągnęło już 10%). Według Gartnera w pierwszym kwartale 2009 udział Noki w rynku wynosił ponad 36% co w liczbach przekłada się na ponad 97 milionów sprzedanych telefonów w Q12009!

Powyższe liczby pokazują jak znaczącym dla całego biznesu mobilnego jest fakt uruchomienia przez lidera sklepu z aplikacjami. Oczywiście na chwilę obecną Apple jest symbolem jeśli chodzi o sukces sklepu z aplikacjami mobilnymi, ale moim zdaniem już niedługo Nokia ze swoim potencjałem może zagrozić pozycji lidera i to jeśli chodzi o każdy z parametrów jakim mierzy się takie sklepy (obroty, ilość ściągniętych aplikacji, ilość dostępnych aplikacji).

Jeśli chodzi o stronę internetową OVI Store to nie jest ona niczym nadzwyczajnym, na głównej mam podział na kategorię programów (aplikacje, gry, audio&video), rekomendowane programy oraz możliwość personalizowania sklepu pod własne potrzeby. Strona pojedynczej aplikacji zawiera jej opis, recenzję, powiązane aplikacje oraz możliwość wysłania programu bezpośrednio na telefon nasz lub naszego znajomego. Czyli wszystko prosto i tak aby nie szokować użytkowników niepotrzebnymi innowacjami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneNokia