E-sport

Zaskoczenia nie ma - Blizzard rozkręca profesjonalną ligę e-sportową

Paweł Winiarski
Zaskoczenia nie ma - Blizzard rozkręca profesjonalną ligę e-sportową
7

Jaką? Oczywiście Overwatch, o czym plotkowało się już od dawna. Tytuł był tworzony z myślą o współzawodnictwie, profesjonalna liga e-sportowa była więc kwestią czasu.

Tegoroczny BlizzCon już za nami i poza kwestiami wsparcia trzeciego Diablo oraz wrzucenie pierwszej części do ostatniej odsłony, swój blok dostała również wypuszczona w tym roku strzelanka - Overwatch.

Blizzard przy okazji każdej gry nie zalewa rynku milionem dodatków, niestety nie robi tego również jeśli chodzi o darmową zawartość. Overwatch dostanie nową mapę Oasis, nową postać - Sombra - oraz nowy tryb zręcznościowy, w którym znajdziemy kilka nowości. Tryb zręcznościowy rozpocznie się starciami 1 na 1 i 3 na 3, na nowej mapie o nazwie Eco Point: Antarctcica. Zarówno nowe tryby jak i nowa miejscówka trafią na publiczne serwery testowe w przyszłym tygodniu. Nowa mapa - Oasis nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale na testy powinna trafić w grudniu.

Sombra to postać ofensywna oznaczona trzema gwiazdkami trudności. Bohaterka będzie dysponować pistoletem maszynowym (krótki dystans), zhackuje również umiejętności innych bohaterów, przez co ci nie będą mogli ich użyć. Ciekawie zapowiada się również tryb stealth, dzięki któremu będzie przez jakiś czas niewidzialna.

Profesjonalna liga e-sportowa Overwatch

Blizzard ogłosił również start oficjalnej, profesjonalnej ligii e-sportowej Overwatch. Ma ona rozpocząć się w przyszłym roku i skupiać wokół największych miast, gdzie gracze będą mogli spróbować swoich sił na bardziej profesjonalnym poletku. Najlepszi dostaną profesjonalne kontrakty, wynagrodzenia i wszystkie korzyści jakie wiążą się z uczestnictwem w blizzardowej lidze. Oczywiście trudno uwierzyć, żeby wyglądało to tak fajnie i kolorowo jak na zwiastunie promującym ligę, ale Blizzard ma to do siebie, że jak się za coś bierze, to z rozmachem.
Każde duże miasto w Europie, obu Amerykach, Chinach i Korei będzie mieć finalnie swoją wlasną drużynę Overwatch. Drużyny te będą rywalizować między sobą, by na koniec sezonu spotkać się w finale.

Z tego co widzę, liga skupiać się będzie wokół platformy PC - ciekawe co z konsolami, gdzie przecież Overwatch też jest bardzo popularny. Warto zauważyć, że taka odgórna inicjatywa producenta gry wygląda na świetny pomysł. Liga, w której nie ma nieuczciwych organizatorów czy sponsorów, a wszelkie rozgrywki mają wsparcie producenta gry brzmi świetnie. Zobaczymy jak sprawdzi się to w praktyce.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blizzardOverwatch