Microsoft

Outlook ze wsparciem dla... Google Talk!

Konrad Kozłowski
Outlook ze wsparciem dla... Google Talk!
5

Microsoft coraz bardziej pragnie uczynić swoją usługę pocztową atrakcyjniejszą od rozwiązań konkurencji i można śmiało powiedzieć, że idzie mu całkiem nieźle. Już dziś będąc zalogowanym na naszym koncie możemy toczyć rozmowy z innymi użytkownikami usługi, znajomymi z Facebooka, wkrótce możliwe będą...

Microsoft coraz bardziej pragnie uczynić swoją usługę pocztową atrakcyjniejszą od rozwiązań konkurencji i można śmiało powiedzieć, że idzie mu całkiem nieźle. Już dziś będąc zalogowanym na naszym koncie możemy toczyć rozmowy z innymi użytkownikami usługi, znajomymi z Facebooka, wkrótce możliwe będą wideorozmowy z kontaktami ze Skype, a kolejnym krokiem w rozwoju jest integracja czatu od Google.

Wspomniana powyżej funkcja pozwalająca na prowadzenie wideorozmów w oknie przeglądarki za pomocą technologii Skype jest jak na razie dostępna jedynie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, zaś w przeciągu najbliższych tygodni powinny one stać się dostępne w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Ekspansja usługi dla reszty świata zaplanowana jest na najbliższe wakacje, wiele wskazuje jednak na to że naprawdę będzie na co czekać, a Hangouty od Google zyskają poważnego rywala i to z dwóch powodów.

Po pierwsze usługi będą bezpośrednio rywalizować o użytkowników, którzy całą swoją aktywność przenieśli juz do wewnątrz okien przeglądarek internetowych i wcale nie czują potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji, by móc rozmawiać ze znajomymi. Spora część osób przyzwyczajona jest do posiadania działającej aplikacji w tle, chociażby właśnie Skype'a - te osoby wcale nie będą musiały zmieniać swoich przyzwyczajeń, by potencjalne grono rozmówców mogło się poszerzyć.

Microsoft ostatnimi czasy bardzo często powtarzane frazę: "w odpowiedzi na prośby/oczekiwania użytkowników", co może być efektem faktycznie odbywającej się w firmie przemiany, lub po prostu gigant z Redmond stoi na krawędzi i złapie się wszelkich chwytów, by przekonać do siebie i swoich produktów użytkowników. Tak czy inaczej, wprowadzenie obsługi Google Talk w komunikatorze Outlooka to odważny krok Microsoftu i świetna wiadomość dla użytkowników, rozdartych pomiędzy dwoma ekosystemami usług. Jak na razie wspierane będą wiadomości tekstowe oraz głosowe, natomiast jeżeli Microsoft odnotuje spore zainteresowanie funkcją wideoczatu, to firma weźmie to pod uwagę. Możliwość rozmowy z użytkownikami Google Talk'a pojawi się dla wszystkich użytkowników Outlooka w ciągu tygodnia, a wystarczy będzie jedynie podłączenie konta Google - u mnie ta funkcja jest już dostępna.

Trzeba przyznać, że taki ruch ze strony Microsoftu okazał się sporą niespodzianką, tym bardziej w świetle jutrzejszej konferencji Google, podczas której to najprawdopodobniej poznamy nowy, zunifikowany komunikator zastępujący wszystkie pozostałe.

Źródło: Office Blog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu