53

Outlook.com też się zmienia – na lepsze

Ostatnio sporo piszemy o zmianach w usługach Google, między innymi na Gmailu czy Hangouts, okazuje się, że Microsoft też nie pozostaje w tyle i udostępnił właśnie nowe funkcje w webowej wersji swojej poczty. Jedna z nich jest już dostępna na moim koncie, dwie pozostałe jeszcze nie, więc będę posiłkował się wpisem na oficjalnym blogu. Zacznijmy […]

Ostatnio sporo piszemy o zmianach w usługach Google, między innymi na Gmailu czy Hangouts, okazuje się, że Microsoft też nie pozostaje w tyle i udostępnił właśnie nowe funkcje w webowej wersji swojej poczty.

Jedna z nich jest już dostępna na moim koncie, dwie pozostałe jeszcze nie, więc będę posiłkował się wpisem na oficjalnym blogu.

Zacznijmy od najistotniejszej opcji, czyli zaawansowanych reguł w otrzymywanej korespondencji. Obecnie ustawienie reguł wygląda tak:

reguły

Nowa wersja będzie umożliwiała ustawienie, na przykład, wyróżnianie nieprzeczytanych przez określony czas wiadomości, po upływie którego będą lądowały w górnej części naszej skrzynki odbiorczej.

Advanced-Rules-body

Kolejna nowość to cofanie błędnie wykonanych czynności, dostępna wprawdzie w Gmailu, ale nie natywnie. Konieczne jest skorzystanie z opcji w Google Labs.

Undo-body

Dalej odpowiadanie w tym samy oknie. Nie było tego wcześniej?

In-line-reply-body

Ciekawą opcją jest również możliwość wyboru sposobu kontaktu, gdzie od razu widzimy dostępność danej osoby w poszczególnych klientach. To akurat już widzę na swoim koncie.

skype

Ostatnia funkcja, przydałaby się na Hangouts, pozwala na sortowanie listy kontaktów według dostępności.

Contacts-switch-body

Muszę przyznać, że to dość daleko idące zmiany, zapowiadające bardzo interesującą walkę na rynku webowych klientów poczty, na której bez wątpienia skorzystają wszyscy użytkownicy, zarówno ci, którzy korzystają z Gmaila jak i Outlook.com.