Microsoft

Niewielka, ale przydatna zmiana - teraz zmienisz swój główny adres w Outlooku na dowolny alias

Grzegorz Ułan
Niewielka, ale przydatna zmiana - teraz zmienisz swój główny adres w Outlooku na dowolny alias
48

Kiedyś udało mi się w domenie live.com, niedostępnej w Polsce, utworzyć dość prosty adres z moim imieniem i z chwilą udostępnienia nowej poczty Outlook, może trochę w pośpiechu, zarezerwowałem sobie taki sam, dopiero później utworzyłem jeszcze prostszy i bardziej odpowiadający mi alias, który o dziw...

Kiedyś udało mi się w domenie live.com, niedostępnej w Polsce, utworzyć dość prosty adres z moim imieniem i z chwilą udostępnienia nowej poczty Outlook, może trochę w pośpiechu, zarezerwowałem sobie taki sam, dopiero później utworzyłem jeszcze prostszy i bardziej odpowiadający mi alias, który o dziwo był jeszcze dostępny.

Już po wszystkim nie dało się tego odwrócić i używać jako głównego adresu, co wiązało się z logowaniem do wszystkich usług Windowsa, w tym w nowej "ósemce" na desktopie, xboxie jaki i na mobilnych urządzeniach za pomocą tamtego, utworzonego w pośpiechu. Od dziś jest to już możliwe i każdy stworzony wcześniej alias możemy przemienić jako nasz główny adres.

Przyznam, że w pewnym momencie nawet zniechęciło mnie to do bardziej aktywnego korzystania z tego konta pocztowego, być może dzięki temu przekonam się jakoś do niego, tym bardziej, że ostatnio zaczęto już wdrażać integrację ze Skype na Outlook.com.

Zmiany można dokonać w menu ustawień - Ustawienia kont (kliknięcie w awatar będąc w poczcie Outlooka) - Aliasy konta.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

webmailOutlook.com