Kino

6 czerwca zostaną otwarte kina, ale już teraz wiemy, że nie wszystkie

Kamil Świtalski
3

Jeżeli liczyliście na to, że już w przyszłym tygodniu pognacie do ulubionych kin to... wstrzymałbym się jeszcze z przesadnym entuzjazmem.

O tym że kolejno odmrażane będą kolejne elementy gospodarki -- wiadomo nie od dziś. O tym że powrót do "normalności" jeszcze chwilę potrwa -- też nie jest żadną tajemnicą. Dziś dowiedzieliśmy się o nowych zasadach zasłaniania twarzy które wejdą w życie już za kilka dni -- a przy okazji też na temat dalszego odmrażania gospodarki. Już szóstego czerwca otwarte mogą zostać kina, teatry, opery i inne instytucje kulturalne. Mogą, ale już teraz wiadomo, że nie wszystkie otworzą się w przyszłym tygodniu.

Multikino będzie otwierać się stopniowo. Nie nastawiajcie się na wizytę już w przyszłą sobotę

Choć nie wszyscy właściciele kin zabrali głos w sprawie, Multikino nie zwlekało specjalnie z wydaniem oświadczenia i rozwianiu wszelkich wątpliwości. I zgodnie z przewidywaniami -- nie ma co nastawiać się na natychmiastową wizytę w kinie. W oficjalnym wpisie na Facebooku Multikina czytamy:

Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz Wasz, kina sieci Multikino będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie. Obecnie przygotowujemy się na Wasze ponowne przyjęcie. Nasze prace obejmują m.in.: przygotowanie zaplecza sanitarnego, które umożliwi Wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych. O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino, poinformujemy w kolejnych komunikatach.

Paweł Świst, prezes zarządu Multikino S.A. dodaje:

Do ponownego otwarcia naszych multipleksów podchodzimy ze spokojem i chcemy być dobrze przygotowani. Czekamy na wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu. Będziemy się do nich bezwzględnie stosowali, ponieważ bezpieczeństwo naszych widzów i pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem. W sieci Multikino zadbamy o zaplecze sanitarne, które umożliwi wszystkim przyjemny i bezproblemowy udział w seansach filmowych. We foyer naszych kin oraz w toaletach ulokujemy stacje do dezynfekcji rąk. Ponadto nasze kina wyposażamy w specjalne oznakowania graficzne ułatwiające zachowanie dystansu między klientami w kolejkach do kas.

Poza tym wszyscy klienci zachęcani będą od początku do zakupów bezgotówkowych -- czy to bezpośrednio w kinie, czy za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Sytuacja nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej że konkretnych wytycznych sanitarnych wciąż brakuje. Inna kwestia to taka, że... nie bardzo jest czym zachęcić widzów -- głośnych premier filmowych brak.

Aktualizacja:

Multikino to nie jest jedyna sieć kin, która nie przyjmie gości 6 czerwca, kiedy zniesione zostaną zakazy. Cinema City również planuje przygotować się lepiej do otwarcia, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie:

Cinema City w Polsce zdecydowało o przesunięciu daty otwarcia swoich kin do czasu otrzymania jasnych wytycznych odnośnie obostrzeń w jakich kina mogą być otwarte i  dopóki nie będzie możliwe dostarczenie naszym Klientom rozrywki i wrażeń kinowych z pełną ofertą najnowszych premier.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację i oświadczenie rządu, Cinema City ogłosiło, iż oczekując na dodatkowe wytyczne sanitarne w jakich kina mogą działać, podjęło decyzję, że nie otworzy swoich kin z początkiem czerwca. Firma jest w stałym kontakcie z władzami i analizuje sytuację, aby poznać szczegóły i mieć pewność czy działając w narzuconych restrykcjach jest w stanie działać bez strat finansowych.

Drugim powodem przesunięcia daty otwarcia kin są niepotwierdzone daty nadchodzących premier filmowych. Gdy tylko pojawią się jasne informacje na temat ograniczeń, a daty premier dużych produkcji filmowych zostaną potwierdzone, firma ogłosi datę otwarcia kin.

“Chcielibyśmy jak najszybciej otworzyć nasze kina i dostarczać klientom najlepszą rozrywkę z szeroką gamą filmów. Datę otwarcia naszych kin podamy, gdy tylko będziemy w stanie realizować nasze usługi w bezpiecznych warunkach.”

Wielu naszych fanów, podczas kiedy kina były zamknięte, wyrażało chęć jak najszybszego powrotu. „My również nie możemy się doczekać, żeby ponownie powitać naszych widzów i dostarczyć im najlepszą filmową rozrywkę na dużym ekranie.”

Źródło: Multikino 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu