Gry

Oto wszystkie gry, które pokazano na konferencji EA Play

Tomasz Popielarczyk
Oto wszystkie gry, które pokazano na konferencji EA Play
2

EA się zmienia. Serio. To ciągle moloch nastawiony przede wszystkim na zysk, ale na przestrzeni ostatnich lat wizerunek firmy uległ dużej poprawie. Teraz korzystnie mogą wpłynąć na niego te premiery.

EA w tym roku to przede wszystkim mocne premiery dużych marek i to właśnie one zdominowały konferencję. Właściwie wszystkie gry przewinęły się już wcześniej, a część z nich wpisuje się w stały doroczny repertuar "Elektroników". Bez przedłużania zatem, czas na trailery!

Titanfall 2

Sequel udanego lecz bardzo niedocenionego shootera od EA ma tym razem otrzymać tryb fabularny. Kampania będzie wykorzystywała cały dotychczasowy dorobek oraz wykreowany przez twórców świat. Ponadto dużych usprawnień ma doczekać się tryb multiplayer. Premierę zaplanowano na 28 października

Battlefield 1

Battlefield wywołał niemałe emocje tuż po zaprezentowaniu pierwszego trailera. Teraz EA ujawnia, że w bitwach będzie brało udział aż 64 graczy, a istotną rolę odegra tutaj pogoda. Dzięki niej każda rozgrywka ma być unikatowa. Na lato br. zaplanowano otwarte testy beta nowej produkcji. Premiera - 21 października 2016.

Madden NFL 17

Nie jest to szczególnie popularny u nas sport. Za oceanem gra jednak bije rekordy. W tej edycji mają się pojawić dodatkowe tryby zabawy, nowy komentarz, a także szereg innych usprawnień. Gra będzie też bardziej skrojona pod rozgrywki e-sportowe.

FIFA 17

FIFA 17 będzie pierwszą grą z serii, gdzie zobaczymy... tryb fabularny. Wcielimy się w nim w młodego piłkarza Premier League i pokierujemy jego karierą. W trybie tym wiernie odwzorowani mają zostać najwięksi trenerzy ligi (Guardiola, Mourinho i inni). Sam gameplay również doczeka się zmian. Przede wszystkim twórcy oprą go na silniku Frostbite, a więc tym samym co m.in Battlefield 1. Ulepszone zostaną stałe fragmenty gry, a także wprowadzone nowe rodzaje ataku. Wzrośnie też znaczenie gry ciałem. Premiera 29 września.

Mass Effect: Andromeda

Nowy Mass Effect ciągle pozostaje zagadką. Twórcy znowu nie pokazali gameplayu. Zamiast tego mamy jedynie zapewnienia i obietnice zbliżonego gameplayu, silnika Frostbite i rozbudowanej fabuły. Więcej informacji mamy poznać tej jesieni. Data premiery ciągle pozostaje nieznana.

Star Wars

EA ma w rękach licencję na wykorzystanie Gwiezdnych Wojen i zamierza dobrze to wykorzystać. W sumie powstają trzy gry. Pierwszą jest sequel Battlefronta, w którym w końcu zobaczymy postaci i lokacje z VII epizodu. Drugą jest trzecioosobowy shooter osadzony gdzieś w innej epoce uniwersum. Odpowiadają za niego twórcy Titanfalla. Trzecia to natomiast gra akcji z otwartym światem, którą tworzy Visceral Games (ci od Dead Space).

EA Originals

Zwieńczeniem tych wszystkich premier jest program dla niezależnych deweloperów. EA zamierza promować i finansowo wspierać różnego rodzaju projekty tego typu. W tym celu powołano program EA Originals. Pierwszym tytułem, który został wydany w ten sposób było Unravel. Teraz zapowiedziano kolejny - zręcznościową przygodówkę Fe. Gra ma oferować wiele nietuzinkowych rozwiązań, a przy tym mieć bardzo baśniowy klimat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GryE3eaBattlefieldtitanfall