Stworzenie zespołu prowadzącego Antyweb było jednym z trudniejszych wyzwań jakich się ostatnio podjąłem. Jednak się udało i po wielu próbach, zmianach...
Tak więc bardzo miło mi przedstawić wam autorów i główny zespół tworzący Antyweb, nie są to oczywiście wszyscy piszący - w osobnym poście przedstawię autorów współpracujących, którzy regularnie pojawiają się na AW.
Kamil Mizera
W świecie realnym doktorant, miłośnik Japonii, o której chce napisać doktorat, jak tylko znajdzie w końcu czas. Nie stroni od dobrej fantastyki, zarówno w formie pisanej jak i filmowej. Z innych aktywności preferuje dobrą whiskey w jeszcze lepszym towarzystwie.
Jan Rybczyński
W jego zainteresowaniach mieści się: wolne oprogramowanie, którego nie jest fanatycznym wyznawcą, raczej zwolennikiem wykorzystywania go tam, gdzie sprawdza się najlepiej. Fotografia połączona z grafiką, szeroko pojęte kwestie bezpieczeństwa i prywatności oraz wszystko to, co powoduje, że coraz więcej czasu spędzamy w sieci, od produktów Google i chmury poczynając, na badaniach ludzkich relacji w internecie kończąc. W wolnych chwilach lubi jeździć rowerem szosowym, żeglować, chodzić po górach i odpoczywać z dala od cywilizacji
Tomasz Popielarczyk
W sieci nurkuje od czasów, gdy szczytem marzeń każdgo geeka znad Wisły był modem 56K. Dopuszcza się zbrodni na języku polskim nie tylko na Antywebie, ale również w PC Centre, gdzie przewodzi działowi oprogramowania, i na osobistym poletku - blogu Manufakturka, dając upust zapędom grafomańskim. Sercem, duchem i skromnymi umiejętnościami programowania wspiera też innego bloga - Po zielonej trawie - poświęconego szeroko pojętej piłce nożnej.
Swego czasu wydał też własnym sumptem podręcznik do gry RPG zatytułowanej "Trójca". Astrologowie przepowiadają, że gdzieś w roku 2056 wreszcie skończy pracę nad jego drugą edycją.
Paweł Iwaniuk
Swoją przygodę z pisaniem w sieci rozpoczął w 2004 roku. Zaczynał jako redaktor nieistniejącego już serwisu o fantastyce - Wrota Wyobraźni. Zajmował się pisaniem recenzji oraz wydawaniem komiksów internetowych. W międzyczasie pracował jako prezenter w lokalnej rozgłośni radiowej, gdzie prowadził audycję o technologii. Był także organizatorem zlotów miłośników fantastyki oraz współtworzył kilka projektów tematycznych. W lipcu 2008 nawiązał współpracę z Antyweb. Od początku swojej działalności związany jest z branżą internetową.
Jakub Tepper
Poza internetem zawsze najbardziej fascynowały go gry. Gra jeszcze dłużej, niż siedzi w sieci zaczynając od Commodore 64 i Moon Patrola. Później, na początku lat dziewięćdziesiątych, dostał od rodziców na gwiazdkę PCta z King’s Quest V, co zbudowało jego świadomość na dalsze lata. Z czasem skręcił w stronę Japonii i gier konsolowych, którymi zajmuje się do dziś.
Przez ostatnie 10 lat pisał dla rozmaitych wydawnictw - od miesięcznika PSX Extreme, po lifestyle’owy LOL, od dodatku Co Jest Grane? Gazety Wyborczej i Polygamii, po niezależnych Niezgranych, których tworzy zresztą do dziś.
Absolwent japonistyki, pomieszkał trochę w Japonii i wciąż do niej często wraca. W wolnych i mniej wolnych chwilach jest tłumaczem języka japońskiego. Po wielu, wielu latach przesiadł się z PCtów na Maki. I tak mu już zostało.
Grzegorz Ułan
Opisywać Wam będzie tutaj, interesujące nowości z sieci, ciekawe zmiany oraz wyrażać swoją opinię na ich temat. Jako miłośnik nowych technologii, wnikliwie je obserwuje, testuje, przybliża, zachęca, porównuje i ocenia. W swoich tekstach przedstawiać Wam będzie wszystko, na co warto zwrócić Waszą uwagę. Lubi też kontakt z czytelnikami, wzbudzanie dyskusji i reakcji na opisywane produkty.
Od wielu lat pasjonuje się przewidywaniem wielkości formatu przemian, jaki pociąga za sobą postęp i pęd do ułatwienia komunikacji w sieci. Przyciągają go w tej dziedzinie funkcjonalne produkty i przemyślane, proste rozwiązania. Czeka na kolejne kroki ich twórców, by móc je sprawdzić, poznać i Wam opisać.
Obrazek pochodzi z all-silhouettes.com
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu