Felietony

Google Docs na tablety dostał nowy, trzy kolumnowy design

Jan Rybczyński
Google Docs na tablety dostał nowy, trzy kolumnowy design
4

Google przedstawił właśnie na swoim blogu, nowy, trzy kolumnowy układ Google Docs, stworzony specjalnie z myślą o tabletach wyposażonych w system operacyjny Android. Filtry i kolekcje wyświetlane są z lewej strony, lista dokumentów po środku i szczegóły dokumentu w prawej kolumnie. Przy okazji aplik...

Google przedstawił właśnie na swoim blogu, nowy, trzy kolumnowy układ Google Docs, stworzony specjalnie z myślą o tabletach wyposażonych w system operacyjny Android. Filtry i kolekcje wyświetlane są z lewej strony, lista dokumentów po środku i szczegóły dokumentu w prawej kolumnie. Przy okazji aplikacja Google Docs na Androida została przebudowana od podstaw. Jak podał serwis Read Write Web, mobilne urządzenia pod kontrolą innych systemów mogą służyć do edycji za pomocą zwykłej, mobilnej wersji Dokumentów Google, nie jest ona jednak tak rozbudowana.

Nowy widok ma zapewnić lepsze wykorzystanie przestrzeni na względnie niedużych ekranach tabletów. Prawy panel pokazuje szczegóły dokumentu, w tym jego miniaturę oraz kto ma uprawnienia do podglądu i ewentualnej edycji dokumentu.

Nowa wersja aplikacji działa na systemach Android 3.0+ (Honeycomb) i nowszych. Można ją pobrać z Android Marketu w 46 różnych językach.

Jeśli wśród czytelników są właściciele tabletów, którzy przetestowali nową wersję Dokumentów Google, niech podzielą się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle docsAndroidTablet