Laptop

Gracze, to coś dla Was - oto Predatory Helios 300 i Triton 700 od Acera

Konrad Kozłowski
Gracze, to coś dla Was - oto Predatory Helios 300 i Triton 700 od Acera
8

Jak co roku Acer spotyka się w Nowym Jorku z dziennikarzami z całego świata, by w ramach Global Press Conference zaprezentować swoje nowości na nadchodzące miesiące. Ponownie motywem przewodnim wydarzenia są gamingowe urządzenia z serii Predator – wśród nich kluczowe role odgrywają dla laptopy: Helios 300 oraz Triton 700.

Acer zauważając wzrost zainteresowania grami wśród tak zwanych "lifestylowych graczy", pragnie im im dostarczyć komputer spełniający oczekiwania mniej wymagających graczy. Nitro 5 ma spełnić to zadanie, wyposażono go w układ GTX 1050/1050Ti, technologię Acer CoolBoost oraz wsparcie dla dźwięku Dolby Audio.

Predator Helios 300

Pierwszy z wymienionych modeli jest odpowiedzią Acera na jedno z najważniejszych oczekiwań użytkowników (czyt. graczy). Zadaniem Helios 300 jest uzupełnienie portfolio laptopów Predator o model z przystępną ceną. Calkiem niedawno testowaliśmy Acera VX 15, który doskonale wpasowałby się w tę charakterystykę, ale z jakiegoś powodu Tajwańczycy nie wprowadzili go na rynek, jako komputera okraszonego logiem Predator.

Helios 300, oferowany w dwóch wariantach wielkościowych, ma za zadanie dotrzeć do tych graczy, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup laptopa wycenianego na tysięcy złotych.

Jak wspomniałem Helios 300 kupimy z ekranem o rozmiarze 15,6 cala lub 17,3 cala. W obydwu przypadkach mowa jest o wyświetlaczu IPS Full HD. W środku znajduje się procesor Intela 7. generacji – do wyboru i7 lub i5. Decyzję będzie należało także podjąć w przypadku karty graficznej, gdyż oferowane będą warianty z GeForcem GTX 1060 bądź 1050Ti. Całości dopełnia 16 GB pamięci RAM DDR4 (z opcją podwojenia) oraz duet dysków SSD oraz HDD (do 1 TB). Acer nie zamierza ograniczać graczy – dół obudowy będzie można otworzyć w celu zwiększenia pamięci oraz przestrzeni dyskowej.

Producent kontynuuje swoją politykę dotyczącą obecności złącza USB typu C. Komputer wyposażony jest w 1 taki port (USB 3.1) oraz zwykły port USB (A) 3.0, a także dwa porty USB 2.0. Drugi z wymienionych pozostaje aktywny nawet po wyłączeniu urządzenia. Ponadto Predator Helios 300 posiada złącze HDMI 2.0, Ethernet i wsparcie dla WiFi 802.11ac.

To oczywiście nie wszystko. Acer umieścił wewnątrz laptopa swój system AeroBlade 3D – do chłodzenia wykorzystywane są metalowe wiatraki o niezwykle smukłych łopatkach, dzięki czemu przepływ powietrza wzrósł o 25% względem poprzedniej wersji AeroBlade. Użytkownicy będą mogli skorzystać z dedykowanego oprogramowania PredatorSense pełnego informacji na temat maszyny oraz opcji bezpiecznego podkręcenia sprzętu.

Predator Triton 700

Druga z zaprezentowanych maszyn – Predator Triton 700 – to smukły, świetnie prezentujący się komputer wizualnie zachowany w stylistyce „bestii” Predatora 21X. Nie chodzi tylko o kolorystykę, ale również wykończenie obudowy i samą konstrukcję – sprzęt waży 2,6 kg i mierzy 18,9 mm.

Mechaniczna klawiatura z podświetleniem RGB rozciąga się od krawędzi do krawędzi, dlatego znalazło się miejsce na pełen zestaw klawiszy numerycznych. Zaraz nad nią znajduje się szklany, przezroczysty panel, dzięki któremu zajrzymy do środka komputera. Na widoku znajduje się system chłodzenia – AeroBlade 3D – który zobaczymy w trakcie pracy. Zapytacie gdzie jest touchpad? I tu robi się ciekawie, ponieważ wspomniany szklany panel pełni rolę gładzika...

Spójrzmy na specyfikację. Procesor 7. generacji od Intela, grafika GeForce GTX 10-serii, dysk SSD i złącze Thunderbolt 3. To wszystko w ważącej 2,5 kg konstrukcji z ekranem o przekątnej 15,6 cala o rozdzielczości Full HD. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika będą dwa porty USB 3.0 oraz jeden USB 2.0, złącze HDMI 2.0, DisplayPort oraz Ethernet.

Acer Predator Helios 300 trafi do sprzedaży w Polsce w sierpniu tego roku, natomiast na Predatora Triton 700 będziemy musieli zaczekać do września.

Nowe hybrydy, laptopy i desktopy

Poznaj nowe wersje laptopów Swift, hybryd Switch oraz desktopów typu all-in-one od Acera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu