Apple

Oto nowy MacBook Air z ekranem Retina. Piękny, choć drogi sprzęt

Paweł Winiarski
Oto nowy MacBook Air z ekranem Retina. Piękny, choć drogi sprzęt
30

Czekaliście na MacBooka Air z ekranem Retina? To się doczekaliście, Apple pokazało właśnie nową wersję ultramałego i ultralekkiego laptopa.

Bardzo długo czekaliśmy na MacBooka Air z ekranem Retina. Sam swego czasu przesiadłem się z MBA na rMBP 13 ze względu na dwie rzeczy - większą moc oraz właśnie ekran Retina.

Apple zdecydowało się wreszcie stworzyć i pokazać nowego ultrabooka pasującego do nowoczesnej linii laptopów firmy. Nowy MacBook Air otrzymał ekran Retina oferujący rozdzielczość 4 milionów pikseli. Zniknęły "metalowe" ramki wokół wyświetlacza co robi bardzo dobre wizualne wrażenie - jednocześnie nie zrezygnowano z kamery w górnej części ekranu. Przyda się ona do rozmów wideo oraz obsługi Siri.

Ciekawą nowością jest Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych umieszczony w klawiaturze komputera. Wspiera go procesor bezpieczeństwa T2 oraz kontroler SSD, na którym magazynowane są lokalnie dane bezpieczeństwa.

MacBook Air doczekał się również głośników stereo na bokach obudowy - są o 25% głośniejsze i mają 2x mocniejsze basy. Komputer wyposażono ponadto w 3 mikrofony.
Urządzenie posiada jedynie dwa porty Thunderbolt, choć oczywiście dzięki przejściówkom podłączycie do nich różne urządzenia. Czy to dobry pomysł? No cóż, jeśli lubicie chmurę.

Urządzenie będzie napędzać Intel i5 8 generacji, sprzęt otrzyma maksymalnie 16GB pamięci RAM oraz dysk SSD do 1,5 TB. Nie zdradzono szczegółów dotyczących pojemności baterii, ta ma oferować około 15 godzin oglądania filmów w iTunes.

Oddzielnego bloku doczekała się sama obudowa nowego MacBooka Air. Komputer jest 17% mniejszy od swojego poprzednika. Ma 15,5mm grubości, czyli 10% mniej niż wcześniejszy model. Waży natomiast około 1,2 kilograma, więc to naprawdę lekkie urządzenie. Największe brawa pojawiły się jednak po informacji o tym, że każdy nowy Macbook Air będzie tworzony z aluminium, które w 100% pochodzi z recyklingu.

Nowy MacBook Air kosztuje 1119 dolara. Zamówić możecie go już dziś, komputery odbierzecie już w przyszłym tygodniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu