Google

Oto nowe Dokumenty Google!

Konrad Kozłowski
Oto nowe Dokumenty Google!
28

To, co do tej pory największą "kulą u nogi" Dokumentów Google to praca z plikami utworzonymi za pomocą aplikacji pakietu Office od Microsoftu. Dzisiejsza obietnica jest jednoznaczna - Dokumenty Google, dzięki integracji z QuickOffice, pozwolą na skuteczne otwieranie i przeglądanie tychże plików....

To, co do tej pory największą "kulą u nogi" Dokumentów Google to praca z plikami utworzonymi za pomocą aplikacji pakietu Office od Microsoftu. Dzisiejsza obietnica jest jednoznaczna - Dokumenty Google, dzięki integracji z QuickOffice, pozwolą na skuteczne otwieranie i przeglądanie tychże plików.

Na profilu Google Drive w serwisie Google+ pojawił się wpis zapowiadający odświeżony intefejs wszystkich trzech web aplikacji: Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Nawiązuje on oczywiście do Material Design, który omówiony został podczas konferencji I/O. Po tym jak Google udostępniło dedykowane usługom aplikacje mobilne dla systemów iOS i Android, pojawiało się pytanie kiedy podobny krok zostanie wykonany odnośnie komputerów.

W ciągu najbliższych tygodni mają pojawić się nowe odsłony wszystkich trzech usług pod adresami google.com/docs, google.com/sheets i google.com/slides. W nowym wyglądzie wszystkie ostatnio edytowane dokumenty są dostępne w pierwszej kolejności. Po zainstalowaniu dodatku do przeglądarki Chrome pojawi się opcja otwierania i edycji plików Office, także w trybie offline.

Niestety, już teraz sortowanie i przeglądanie plików zgromadzonych na Dysku Google nie jest łatwe. Po tym jak wszystkie dokumenty staną się sporych rozmiarów miniaturkami sytuacja może stać się jeszcze trudniejsza. Mam nadzieję, że i w tej kwestii coś się zmieni, a na ten moment jedyne co nam pozostaje to uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na przełączenie "pstryczka" w Google i udostępnienie nam nowego wyglądu oraz aktywowania działania wtyczki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu