Microsoft

Oto najtańsza w historii Lumia 435 i jej koleżanka Lumia 532

Konrad Kozłowski
Oto najtańsza w historii Lumia 435 i jej koleżanka Lumia 532
67

Gdy wciąż wyczekujemy na nowe Lumie z najwyższej półki, Microsoft postanowił rozpocząć rok od pokazania dwóch nowych modeli - są nimi jednak budżetowe słuchawki, naturalnie z systemem Windows Phone 8.1 na pokładzie. Jest to kolejny krok ku temu, by móc zaoferować jak najlepsze smartfony w każdym prz...

Gdy wciąż wyczekujemy na nowe Lumie z najwyższej półki, Microsoft postanowił rozpocząć rok od pokazania dwóch nowych modeli - są nimi jednak budżetowe słuchawki, naturalnie z systemem Windows Phone 8.1 na pokładzie. Jest to kolejny krok ku temu, by móc zaoferować jak najlepsze smartfony w każdym przedziale cenowym i trudno odmówić im ambicji - obydwie propozycje posiadają ceny poniżej 500 złotych.

Nie przedłużając - model 435 kosztować będzie 369 złotych, co czyni go najtańszym modelem Lumia w historii, zaś Lumia 532 wyceniona została na 449 złotych. Co otrzymamy za ta pieniądze? Nie powinniśmy oczywiście spodziewać się topowych specyfikacji, ale to co znalazło się w środku najbardziej przystępnego smartfona z Windows Phone powinno zadowolić większość zwykłych użytkowników - dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200 1,2GHz, 1GB pamięci RAM i wbudowane 8GB pamięci dostępnej dla użytkownika.

Lumia 435 wyposażona została w ekran o przekątnej 4 cale i rozdzielczości 800 na 480 pikseli. Tym, co najmniej pasuje do tej całej układanki może być aparat, który oferuje jedynie 2 megapiksele, w dodatku pozbawiony funkcji auto focus. Jak przystało na smartfon z serii Lumia, do wyboru będziemy mieli kilka wersji kolorystycznyc, w tym: białą, czarną, pomarańczową i zieloną, a sama budowa urządzenia, szczególnie przedni panel, do złudzenia przypomina mi Nokię X.

Specfyfikacja drugiego z modeli, Lumii 532, prezentuje się bardzo podobnie. Zastosowano ekran o tej samej przekątnej i rozdzielczości, wewnątrz znalazły się niemalże te same podzespoły - czterordzeniowy procesor Snapdragon 200 oraz identyczna ilość pamięci RAM i wbudowanej. Elementem odróżniającym obydwa modele jest aparat, który w Lumii 532 oferje 5 megapikseli. Cierpi on jednak na tę samą przypadłość - brak automatycznie ustawianej ostrości podczas wykonywania zdjęcia. Kolory paneli będą odpowiadały ofercie Lumii 435, z tą różnicą jednak, że będą one znacznie bardziej błyszczące.

Oferując takie produktu Microsoft stawia także na na masę własnych rozwiązań, ponieważ aplikacje Office czy OneDrive są preinstalowane na smartfonach Lumia. Tanie Lumie mają przekonać do siebie niezawodnością i wydajnością systemu, klawaiturą WordFlow, pakietem usług wbudowanych w system i aplikacji jak Lumia Camera czy Lumia Selfie, które przy powyżej opisanych możliwościach fotograficznych urządzeń ciężko uznać za konkretny atut. Wraz z pojawieniem się Lumii 435 i 532 do oferty trafiły także nowe akcesoria dedykowane smartfonom: kolorowe tylne obudowy CC-3096 w cenie 29 złotych oraz futerał z klapką CP-634 w cenie 39 złotych. Zainteresowani nowymi modelami będą musieli wstrzymać się z zakupem do przełomu lutego i marca, wtedy trafią one do sprzedaży. Będzie można zdecydować się także na model Dual SIM w przypadku obydwu nowych Lumii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu