Komputery i laptopy

Oto najlepsze komputery i laptopy roku 2015

Tomasz Popielarczyk
Oto najlepsze komputery i laptopy roku 2015
49

Mówią, że pecety umierają. Mówią tak od kilku lat, a jakoś ten rynek ciągle istnieje. Mało tego, mimo spadających słupków sprzedaży ciągle debiutuje masa nowych, ciekawych, a nierzadko przełomowych sprzętów. Wybraliśmy, naszym zdaniem, najważniejsze premiery 2015 roku z kategorii komputery oraz lapt...

Mówią, że pecety umierają. Mówią tak od kilku lat, a jakoś ten rynek ciągle istnieje. Mało tego, mimo spadających słupków sprzedaży ciągle debiutuje masa nowych, ciekawych, a nierzadko przełomowych sprzętów. Wybraliśmy, naszym zdaniem, najważniejsze premiery 2015 roku z kategorii komputery oraz laptopy.

Kontynuujemy naszą serię rocznych podsumowań, w których zbieramy w jednym miejscu najlepsze, przełomowe lub po prostu ciekawe produkty, jakie zadebiutowały, albo po prostu miały swoje chwile sukcesu w roku 2015. Dziś przyszła kolej na segment komputerów osobistych, a także laptopy. To subiektywna lista - produkty, które wywarły na mnie największe wrażenie. Część testowałem, część miałem jedynie chwilę w dłoniach, a pozostałe podziwiam (póki co) jedynie na odległość.

Komputery

o

Ile może kosztować komputer? Górna granica to zapewne jakaś astronomiczna suma, którą strach przytaczać. Dolna to już 5 dolarów. Tyle bowiem musimy zapłacić za płytkę Raspberry Pi. Oczywiście nie jest to urządzenie o takich możliwościach jak destkop. To sprzęt nastawiony na edukowanie młodych programistów, który na przestrzeni lat stał się fundamentem dla przystawek telewizyjnych, inteligentnych domów, robotów i wielu, wielu innych.

.

k

.

.

a

.

.

s

.

.

0

.

Aktualnie nie ma takich telefonów zbyt wielu - Lumie 950, 950 XL oraz low-endowa 550. Wiosną przyszłego roku zobaczymy dopiero Acera Jade Primo. Póki co pytań jest więcej niż odpowiedzi. Plan firmy z Redmond jest ambitny, ale ma kilka słabości. Przede wszystkim smartfon jako PC nie jest w stanie zagrozić hegemonii laptopów, które w podróży są po prostu wygodniejsze. Problem zatem sprowadza się przede wszystkim do znalezienia praktycznych zastoasowań dla smartfono-pecetów.

Laptopy

k

.

.

3

.

T

.

5

.

.

a

.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu