Komputery i laptopy

Oto komputery z limitowanej edycji Intel Extreme Masters. Można je już kupić w Polsce!

Tomasz Popielarczyk
Oto komputery z limitowanej edycji Intel Extreme Masters. Można je już kupić w Polsce!
17

Katowicki IEM jest bez wątpienia wielkim świętem dla graczy - szczególnie w Polsce, gdzie odczuwamy go bezpośrednio. Nie powinno zatem dziwić, ze z tej okazji na półkach sklepowych debiutuje specjalna, limitowana edycja komputerów.

IEM Challenger i IEM Champion – komputery z limitowanej edycji Intel Extreme Masters to prawdziwe bestie. Sprzęt powstał dzięki współpracy Intela z partnerami. Jak łatwo się domyślić, zaprojektowano go z myślą o graczach i właśnie potrzeby graczy ma realizować. Dlatego na dobry początek każdy, kto zakupi któryś z tych modeli otrzyma wart blisko 700 zł pakiet gier, o których pisał już dziś Paweł.

IEM Champion jest napędzany przez procesor szóstej generacji Intela, model Core i7-6700K. Jest to jednostka z serii K, która posiada odblokowany mnożnik, a więc pozwala nam na podkręcanie. Podstawę całej konstrukcji stanowi płyta główna marki Gigabyte - dedykowany graczom model Z170-Gaming 3 (lub Z170X-Gaming 3 w przypadku najmocniejszego modelu). Do tego dodajcie 16 GB pamięci DDR4 HyperX, którą w obecnych grach wykorzystać w pełni będzie z pewnością trudno. Na dane przeznaczono dwa dyski: SSD 120, 240 lub 480 GB oraz HDD 2 lub 4 TB. Komputer będzie dostępny w wersjach z kartami GeForce GTX970 lub Radeon R9 290x. Większość "Championów" (wszystkie poza najtańszym modelem) ponadto dysponuje fabrycznie wbudowanym, autorskim systemem chłodzenia wodnego, co sprawia, że ich potencjał podkręcania jest jeszcze większy, a kultura pracy wyższa.

IEM Challenger ma pod maską procesor Intel Core i5 6600K. Również oparto go na płycie Gigabyte'a i wyposażono w dwa dyski (SSD 120 GB i HDD 2 TB). W przeciwieństwie do poprzednika ma jednak 8 GB pamięci RAM DDR4 HyperX. Klienci otrzymają do wyboru wersje z kartami GeForce GTX960 lub Radeon R9 285.

Komputery są już dostępne w ofercie sieci Komputronik. Ich ceny wahają się od 4499 zł do nawet 23490 zł. Lada moment zobaczymy je jednak też w innych sklepach: x-kom, NTT System i Morele.net. Cześć dochodu ze sprzedaży komputerów z limitowanej edycji zasili pulę nagród turniejów Intel Extreme Masters.

Sprzedaż specjalnych, limitowanych wersji komputerów z okazji Intel Extreme Masters jest już właściwie tradycją. Każdego roku na rynku pojawiają się maszyny cechujące się bezkompromisową wydajnością i od samego początku projektowane z myślą o graczach. Warto dodać, że w dniach trwania finałów, a więc 4-6 marca, wszyscy goście będą mogli zobaczyć je na własne oczy, gdzie m.in. Komputronik czy Intel będą miały swoje stoiska i zaprezentują pełną ofertę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Intelkomputerysprzętiem