Apple

Oto co wiemy o nowych iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus

Konrad Kozłowski
Oto co wiemy o nowych iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus
72

Jeszcze około dwóch miesięcy dzieli nas od premiery nowego modelu iPhone'a, lecz nawet dzisiaj lista spodziewanych i niemal pewnych zmian oraz nowości wydaje się być dość obszerna. Zgodnie z wydarzeniami z lat poprzednich głównym powodem licznych przecieków jest uruchomienie produkcji nadchodzącego iPhone'a. Oto najciekawsze fakty, które poznaliśmy do tej pory na temat nowego modelu smartfona od Apple.

iPhone 7?

Choć tradycja nakazywałaby skorzystanie przez Apple właśnie z takiej nazwy, to mimo to pojawiły się doniesienia dotyczące innych planów - według nich dopuszczalne miały być także "iPhone Pro" oraz "iPhone Air". Z czego miałoby to wynikać? Przyszłoroczna premiera iPhone'a będzie bardzo symbolicznym wydarzeniem, ponieważ nastąpi dokładnie dekadę od chwili debiutu pierwszego iPhone'a. Właśnie dlatego z modelem zaplanowanym na 2017 rok wiązane są poważniejsze zmiany w wyglądzie i działaniu urządzenia. Całkiem prawdopodobne staje się też wprowadzenie trzyletniego cyklu zmian przez Apple - od premiery iPhone'a 3G urządzenie zmieniało wygląd dokładnie co dwa lata.

Zobacz też: Czy warto kupić teraz iPhone 7? To nadal świetny smartfon, polecam.

Wygląd

Ostatnie dni to istny festiwal przecieków. Prawdopodobieństwo tego, że na zdjęciach oglądamy tegorocznego iPhone'a jest bardzo duże, pokrywałoby się to także z teoriami o wdrożeniu wspominanego powyżej trzyletniego cyklu. Jak widzimy na fotografiach, nowy iPhone będzie pozbawiony charakterystycznych "pasków" na tylnym panelu, co wiązać ma się ze zmianami układu anten wewnątrz urządzenia. Obiektyw aparatu zdaje się jeszcze bardziej wystawać ponad powierzchnię tylnej obudowy, a na boku nadal znajduje się przełącznik trybu cichego, którego według ostatnich plotek miało zabraknąć - jego los wciąż pozostaje nieprzesądzony.

Zdjęcia mają być potwierdzeniem faktu porzucenia przez Apple złącza słuchawkowego 3,5 mm jack. Rozmiary ekranów mają pozostać niezmienione - 4,7 w standardowej wersji oraz 5,5 cala w przypadku wersji Plus. Ten model ma także doczekać się złącza Smart Connector, które obecne jest w obydwu iPadach Pro oraz podwójnego obiektywu, co może być powiązane z przejęciem przez Apple firmy LinX Imagging - dzięki temu kamera prawdopodobnie zyska optyczny zoom. Grubość obudowy nowego iPhone'a od aktualnych modeli ma być mniejsza o dokładnie 1mm, lecz według innych źródeł pozostanie taka sama. Niektóre z wcześniejszych przecieków sugerowały zmianę dostępnych wariantów kolorystycznych obudowy nowego iPhone'a - ciemny granat miał bowiem zastąpić Gwiezdną Szarość - lecz najświeższe zdjęcia zdają się tym rewelacjom zaprzeczać.

Specyfikacja

Obydwa nowe iPhone'y mają zyskać procesor A10 oraz zostać wyposażone w minimyum 2 GB pamięci RAM. Niewykluczone, że droższa i większa wersja iPhone'a będzie posiadała o 1 GB więcej, by móc bez przeszkód obsłużyć dodatkowe funkcje rozbudowanego aparatu. Cena najnowszych modeli ma również pozostać na aktualnym poziomie, lecz najmniej pojemna wersja ma oferować użytkownikom 32 GB wbudowanej pamięci. Wedle plotek w ofercie mogą pojawić się jedynie wersje 32 GB, 128 GB i 256 GB, lecz tym razem Apple może zdecydować się na zróżnicowanie dostępnych pojemności w obydwu wersjach iPhone'a 7.

Nowe słuchawki w zestawie?

Kwestia absencji złącza słuchawkowego 3,5 mm jack w nowym iPhonie elektryzuje branżę (i nie tylko) od wielu tygodni, dlatego spekulacje na temat nowego zestawu słuchawkowego od Apple nabierają coraz bardziej na sile. Każdy z omawaianych scenariuszy jest w mojej ocenie równie prawdopodobny. Według pierwszego, w pudełku z nowym iPhonem znajdą się EarPods zakończone wtyczką Lightning. Według drugiego, Apple w zestawie z iPhonem sprzedawać będzie AirPods, czyli bezprzewodowe słuchawki, które mogą, choć nie muszą, korzystać z nowej bezprzewodowej technologii zamiast tradycyjnego połączenia Bluetooth. Trzeci z przytaczanych scenariuszy łączy w sobie dwa poprzednie - w pudełku z iPhonem znajdą się EarPods w wersji Lightning, natomiast oferta akcesoriów Apple poszerzy się o alternatywny, bezprzewodowy model podstawowych słuchawek. Interesująco brzmią także nieoficjalne zapowiedzi zmian w asortymencie słuchawek Beats, które również mają doczekać się nowych, bezprzewodowych modeli.

Źródła: 9to5mac, macrumors.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu