Felietony

Oszust próbuje sprzedawać artykuły na Antyweb!

Grzegorz Marczak
Oszust próbuje sprzedawać artykuły na Antyweb!
48

Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Zgłosiła się do mnie firma z pytaniem kiedy będzie artykuł na ich temat - szybko sprawdziłem, że nie znam tej firmy ani też nie mam w planach żadnego tekstu na ich temat. Pytam się więc o co chodzi. Okazało się, że ktoś im polecił osobę która sprzedaje dla...

Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Zgłosiła się do mnie firma z pytaniem kiedy będzie artykuł na ich temat - szybko sprawdziłem, że nie znam tej firmy ani też nie mam w planach żadnego tekstu na ich temat. Pytam się więc o co chodzi. Okazało się, że ktoś im polecił osobę która sprzedaje dla Antyweb artykuły sponsorowane. Niestety uwierzyli i zapłacili. Osoba ta posługuje się mailem marcin@redakcja-antyweb.pl.

Niestety kontakt do osoby pośredniczącej i pseudo sprzedawcy szybko ucichł. Mam imię i nazwisko pośrednika oraz numer jego telefonu - niestety nie odbiera. Tak samo jak nie odpowiada numer jaki jeszcze niedawno był widoczny na stronie redakcja-antyweb.pl.

Sprawdziłem abonenta tej domeny i okazało się, że firma podana przy rejestracji oczywiście o niczym nie wie - jest to sklep sprzedający firanki w Krakowie. Nigdy nie rejestrowała tego typu domeny ani też nie ma pojęcia czym jest Antyweb. Po prostu oszust podał podczas zakładania domeny dane pierwszej lepszej z brzegu firmy jaką znalazł.

Sprawy oczywiście tak nie zostawię, mam sporo informacji na temat pośrednika w tej transakcji więc sprawdzę czy takim oszustem może zająć się policja. Znając jego byłe miejsce pracy + nazwisko i telefon raczej nie powinno być trudno dotrzeć do niego z wezwaniem (choć wiem, że Policja z szukaniem ma zawsze problem to jednak w tym przypadku mogę pomóc bo prawdopodobnie już namierzyłem adres zamieszkania)

Jeśli ktokolwiek z was miał czy też ma kontakt z osobą posługującą się mailem marcin@redakcja-antyweb.pl to proszę o kontakt.

Ps. Zdjęcie z tekstu to moje pozdrowienia dla cwaniaka oszusta

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antyweb