Felietony

Męczy cię iBookstore? Przeglądaj ebooki od Apple z Flipboardem

Kamil Mizera
Męczy cię iBookstore? Przeglądaj ebooki od Apple z Flipboardem
0

Przeglądanie ebooków w iBoostore potrafi być drogą przez mękę i piekłem dla każdego niecierpliwego użytkownika. Tempo ładowania się aplikacji oraz sposób wyświetlania książek w tej e-księgarni potrafi doprowadzić do szewskiej pasji. Wprawdzie nie jest jakoś specjalnie tragicznie, jednak zawsze mogło...

Przeglądanie ebooków w iBoostore potrafi być drogą przez mękę i piekłem dla każdego niecierpliwego użytkownika. Tempo ładowania się aplikacji oraz sposób wyświetlania książek w tej e-księgarni potrafi doprowadzić do szewskiej pasji. Wprawdzie nie jest jakoś specjalnie tragicznie, jednak zawsze mogłoby być lepiej. I od teraz będzie, gdyż Apple dogadało się z Flipboardem.

Od teraz użytkownicy tej aplikacji mogą przeglądać zasoby iBookstore w e-magazynowym stylu Flipboarda. Wystarczy wejść w kanały, wybrać books, ewentualnie kliknąć w sekcję "This Week", i wyświetli nam się lista kategorii ebooków sprzedawanych przez Apple. Możemy wyświetlić daną kategorię lub dodać ją do naszej aplikacji na stałe.

Ponieważ największą zaletą i tym, co podoba się użytkownikom w Fliboardzie, jest sposób wyświetlania informacji stawiający nacisk na aspekt graficzny, więc i w przypadku ebooków z iBookstore nie mogło być inaczej. Aplikacja wyświetla na cały ekran duże zdjęcie okładki danego ebooka oraz jego tytuł. Po wejściu w dany wpis dostajemy szczegóły dotyczące autora i wydania oraz link do iBookstore, zaś na kolejnych kartach opis samej książki. Wygląda to naprawdę dobrze i przeglądanie ebooków jest znacznie przyjemniejsze z Flipboardem.

Jest jednak kilka „ale”. Oczywiście, nie da się za pomocą tej aplikacji zakupić ebooka, trzeba przejść mimo wszystko do samej aplikacji iBooks. Poza tym nie ma co liczyć na komentarze i ocenę książki, mamy tylko zdjęcie i opis. Jeżeli więc chcielibyście uzyskać ocenę innych użytkowników dotyczącą danego tytułu, gdyż nie wiecie, czy warto go kupować, to niestety, ale Flipboard Wam w tym nie pomoże. Ostatni, ale miejmy nadzieję, że tymczasowy minus, to fakt, że na razie nie ma polskojęzycznych książek.

Na tej współpracy zyskają obie strony. Flipboard zdobył kolejne, ciekawe źródło treści, które może oferować swoim użytkownikom, co tylko działa na plus dla tej aplikacji. Z kolei Apple może promować swoje ebooki poprzez jedną z popularniejszych aplikacji w całym AppStore. Ciekawe, czy w przyszłości Flipboard dogada się na podobnej zasadzie z innymi dystrybutorami ebooków, jak chociażby z Amazonem?

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeAppleMobileFlipboard