Startups

Oszczędzamy na paliwie dzięki CentrumPaliw.pl

Grzegorz Marczak
Oszczędzamy na paliwie dzięki CentrumPaliw.pl
24

CentrumPaliw.pl to nowo powstały serwis, dzięki któremu będziemy mogli znaleźć najtańszą stację w naszej okolicy. O tym, że benzyna jest droga i że czaszami warto przejechać się kilka kilometrów po to aby wydać mniej na benzynę nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W centrumpali mamy w tej chwili...

CentrumPaliw.pl to nowo powstały serwis, dzięki któremu będziemy mogli znaleźć najtańszą stację w naszej okolicy. O tym, że benzyna jest droga i że czaszami warto przejechać się kilka kilometrów po to aby wydać mniej na benzynę nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

W centrumpali mamy w tej chwili dostępne ceny z ponad 3 tysięcy stacji benzynowych w Polsce, co daje nam już sporą możliwość wyboru oraz porównania cen. Dodatkowo serwis zapowiada, że już niedługo (październik) wprowadzi wersję mobilną swoich usług - czyli będąc w trasie sprawdzimy gdzie tanio zatankować. Oprócz informacji o cenach paliw serwis mobilny będzie informował nas również o tym, czy i gdzie na naszej trasie znajdziemy restaurację, bazy noclegowe, parkingi itp.Wydawało by się, pomysł ten jest już wyeksploatowany ponieważ istnieją tego typu strony w Polsce (również wewnątrz serwisów motoryzacyjnych) . Sprawdziłem inne serwis tego typu oraz źródła z których korzystają portale motoryzacyjne i muszę powiedzieć, że to co daje centrumpaliw.pl prezentuje się najlepiej i jak na razie najdokładniej. Kluczem do sukcesu będzie tutaj bieżąca aktualizacja danych do której serwis chce zmobilizować użytkowników poprzez programy lojalnościowe (zobaczymy jak wyjdzie).

Jeśli CP uda się przebić przez pierwsze progi oglądalności to można dla takiego serwisu wymyślić bardzo ciekawe modele biznesowe (redystrybucja informacji do serwisów motoryzacyjnych) jak również bardzo fajne rozszerzenie funkcjonalności (na przykład ranking spalania samochodów na podstawie danych od użytkowników, techniki oszczędnej jazdy itp).

Bardzo ciekawy jestem jak potoczą się losy tego serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

motoryzacja