40

Ostatni element układanki – Mapy Google również z Material Design

Google nie zwalnia tempa – po Gmailu, Kalendarzu, Muzyce, Filmach i innych przychodzi pora na Mapy, które również doczekają się odświeżenia w stylu Material Design. Będzie tak, jak w innych aplikacjach, a więc kolorowo, minimalistycznie i płasko. I trzeba przyznać, że podobnie, jak w pozostałych przypadkach, efekty są znakomite. Nie ukrywam, że Material Design szalenie mi […]

Google nie zwalnia tempa – po Gmailu, Kalendarzu, Muzyce, Filmach i innych przychodzi pora na Mapy, które również doczekają się odświeżenia w stylu Material Design. Będzie tak, jak w innych aplikacjach, a więc kolorowo, minimalistycznie i płasko. I trzeba przyznać, że podobnie, jak w pozostałych przypadkach, efekty są znakomite.

Nie ukrywam, że Material Design szalenie mi się podoba, a każde kolejne zastosowanie tego interfejsu przez Google wychodzi jeszcze lepiej. Na blogu firmy właśnie pojawiła się informacja o tym, że już w ciągu najbliższych dni doczekamy się odświeżenia mobilnej aplikacji Map. Tradycyjnie, poza odświeżonym wyglądem, doczekamy się również innych nowości.

Place info sheet & Explore

Twórcy zapowiadają, że aplikacja pozwoli na znacznie szybsze wyświetlanie atrakcji w pobliżu – do tego ma nam wystarczyć zaledwie pojedyncze dotknięcie ekranu. Tradycyjnie oprócz listy podzielonych na kategorie lokalizacji zobaczymy też oceny, komentarze innych internautów i szereg innych danych. Nowe Mapy mają być doskonałym sposobem na eksplorację okolicy i pomagać w wyborze miejsca, w którym spędzimy wieczór, zjemy lunch czy zorganizujemy weekendowy wypad.

Restaurant Reservations

Na tym nie koniec, Google pracuje również nad udoskonaleniem mechanizmów interakcji z firmami. I tak w aplikacji pojawią się m.in. funkcje rezerwowania stolików w restauracjach, a nawet informacje o tym czy możemy zamówić transport w usłudze Uber i kiedy on po nas przyjedzie. Oczywiście w tym drugim przypadku będziemy musieli posiadać na urządzeniu aplikację Uber, z którą Mapy nawiążą komunikację.

Uber card in Google Maps

Efekty zaprezentowano jedynie na zrzutach ekranu, ale już można śmiało stwierdzić, że nowe Mapy będą prezentowały się naprawdę dobrze. To jednocześnie ostatni element układanki w redesignie mobilnych aplikacji Google. Najprawdopodobniej teraz przyjdzie pora na ich webowe odpowiedniki. Oby wyglądały równie efektownie.

AKTUALIZACJA

Nową wersję map możecie zainstalować już samodzielnie. Plik APK pojawił się na stronie APK Mirror, skąd pobrać go może każdy. Do działania konieczne jest jednak posiadanie Androida 4.3 lub nowszego.