22

Ostatni dzień plotek o tablecie Apple

Od jutra może zapomnieć o plotkach i ploteczkach na temat tableta. Apple podczas konferencji ma wyjawić wszystkie swoje niecne plany odnośnie podboju świata swoim nowym urządzeniem. Wydarzenie jest na tyle ekscytujące, że sam boski Steve wspomina nawet o „tym produkcie” jako o bardzo ważnym wydarzeniu dla całej firmy. Do jutra do 19.00 jest jednak trochę […]

Od jutra może zapomnieć o plotkach i ploteczkach na temat tableta. Apple podczas konferencji ma wyjawić wszystkie swoje niecne plany odnośnie podboju świata swoim nowym urządzeniem. Wydarzenie jest na tyle ekscytujące, że sam boski Steve wspomina nawet o „tym produkcie” jako o bardzo ważnym wydarzeniu dla całej firmy.

Do jutra do 19.00 jest jednak trochę czasu więc możemy nacieszyć się jeszcze fantazją i plotkami związanymi z tabletem. Do jednych z najciekawszych dzisiejszego dnia można chyba zaliczyć zdjęcia tego produktu opublikowane na blog.dustincurtis.com. Każdy jest niemal pewny, że są one nieprawdziwe ale nie przeszkadza to w „wzbudzaniu emocji”

To jednak nie wszystko. Na Twitterze z konta @Media_Markt_de zostało wysłane zdjęcie przedstawiające potencjalne ceny tableta Apple. Niestety szybko okazało się, że jest to konto fikcyjne nie należące do niemieckiego Media Markt.

Zostało jednak jeszcze parę godzin na to aby dobrą plotką wygenerować ruch na swojej stronie czy też profilu w serwisie społecznościowym. Ciekawe więc czego się jeszcze dzisiaj dowiemy? Stawiałbym na jakieś „potwierdzone” informacje, np: tablet nie będzie tak naprawdę tabletem ale ebook readerem. Mogło by to być wsparte na informacjach jakoby Apple współpracowało w tym zakresie z księgarnią Barnes & Noble.

Nieubłaganie kończy się jednak okres jednego z największych buzz-ów marketingowych jakie ostatnio przeżywała branża IT. Trzeba przyznać, że Apple jest genialne w swojej strategii i w „pilnowaniu” swoich sekretów. Ciekawy jestem czy to wszystko było takie naturalne i społecznościowe czy też jednak kryją się za tym jacyś mistrzowie marketingu szeptanego? (zaznaczę, że nie jest to złośliwe pytanie)