Polska

Orange uporał się z wielką awarią usług w całym kraju [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Orange uporał się z wielką awarią usług w całym kraju [prasówka]
22

Jeżeli jesteście abonentami usług Orange, minioną noc (i wieczór) pewnie nie możecie zaliczyć do udanych. Operator borykał się z ogromną awarią, w wyniku której niemożliwe było nawet połączenie się z numerem alarmowym 112. W oficjalnych komunikatach firma donosi, że już wszystko jest pod kontrolą....

Jeżeli jesteście abonentami usług Orange, minioną noc (i wieczór) pewnie nie możecie zaliczyć do udanych. Operator borykał się z ogromną awarią, w wyniku której niemożliwe było nawet połączenie się z numerem alarmowym 112. W oficjalnych komunikatach firma donosi, że już wszystko jest pod kontrolą.

Orange z wielką awarią

Orange informuje, że trwająca niemal całą noc awaria została już okiełznana. Niemniej niestabilności mogą w dalszym ciągu pojawiać się w wybranych regionach kraju. Operator zapewnia, że ciągle trwają prace nad przywróceniem pełnej stabilności. Użytkownicy mają być informowani o tym fakcie, zatem warto obserwować kanały społecznościowe Orange.

Przypomnijmy, że praktycznie wszystkie usługi Orange były od wczorajszego wieczoru (od. ok. 22:30) niedostępne. Tak dużej awarii chyba już dawno żaden z operatorów w Polsce nie zaliczył (jeśli w ogóle).

Mniejszy Xiaomi MI TV 2

Xiaomi prezentuje mniejszą wersję swojego Smart TV. Urządzenie wyposażono w 40-calową matrycę FHD marki Sharp. Napędza je procesor MStar 6A908 z czterema rdzeniami Cortex-A9 1,1 GHz, 2 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Całość napędza Android 4.4 z nakładką graficzną MIUI, który ma niebawem otrzymać aktualizację do wersji 5.0. Cena to zaledwie 321 dol., co jest bardzo atrakcyjną propozycją na tle kosztującego 640 dol. modelu o przekątnej 49 cali.

Instagram na Androida z 500 mln pobrań

Instagram dla Androida goni Facebooka. Aplikacja może się pochwalić już ponad 500 mln pobrań. Tym samym aplikacja dołączyła do elitarnego grona programów, które mogą się pochwalić takim wynikiem. Dla porównania Messenger, inna aplikacja Facebooka, przekroczył ten wynik w sierpniu ubiegłego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu